P0

Sveikata

Delfinų terapijos centre – defibriliatorius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-10


Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrą pasiekė dovana – modernus defibriliatorius. Jį padovanojo nuolatinės Delfinų terapijos centro rėmėjos– Klaipėdos ROTARY „Aditės“ klubo moterys kartu su kolegomis iš JAV – „Rotary Club of Chikagoland Lithuania“.

Prietaisas įrengtas centro fojė, visiems matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Šis defibriliatorius pritaikytas ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams.

Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugėsi, kad tai – jau antrasis defibriliatorius muziejuje.

„Per metus muziejų ir delfinariumą aplanko apie 800 tūkstančių žmonių. Kol kas, ačiū Dievui, dar nebuvo tokios situacijos, kad būtų tekę gelbėti gyvybę. Dabar jaučiamės pasiruošę padėti net širdies smūgio atveju”, – pranešime spaudai cituojama O. Žalienė.

Per pastaruosius mėnesius uostamiestyje tai jau trečias toks padovanotas prietaisas viešojo sektoriaus įstaigoms – jie geradarių dėka atsirado Klaipėdos dramos teatre, Savivaldybės pastate.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje ir daugumoje Europos valstybių. Todėl pirmosios pagalbos suteikimas neatsiejamas nuo defibriliatoriaus panaudojimo. Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Defibriliatorius sureguliuoja širdies skilvelių virpėjimą ir pavojus gyvybei stipriai sumažėja – panaudojus šį aparatą per pirmas tris minutes, 75 proc. atvejų žmogus atsigauna. Tačiau kur yra šie prietaisai ir kaip jais naudotis, dauguma žmonių nežino.


  2019-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt