P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Ministerija prašo iš naujo įvertinti Locmanų namą (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-06-10


Kultūros ministerija, reaguodama į visuomenininkų ir prokurorės kreipimąsi, paprašė jai pavaldaus Kultūros paveldo departamento (KPD), kad būtų atliktas pakartotinis Locmanų namo vertinimas.

Žinia, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klaso”) jau yra gavusi leidimą griauti šį istorinį pastatą ir tokius darbus gali pradėti bet kada.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kultūros ministerija, atsižvelgdama į suinteresuotos kultūros paveldo išsaugojimu visuomenės narių siekį išsaugoti istorinę vertę turintį Locmanų namą (Uosto g. 23, Klaipėda) bei Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės E. Rutkauskaitės 2019-05-24 prašymą Nr. 4-S-1861 atlikti pakartotinį Locmanų namo vertinimą (pavedant jį atlikti kitai institucijai (vertinimo tarybai)), prašo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas) klausimą dėl teisinės apsaugos suteikimo Locmanų namui pateikti pakartotinai svarstyti Departamento antrajai nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai, kuri turėtų iš naujo įvertinti šio pastato istorinę, memorialinę ir architektūrinę vertes bei, vadovaujantis Nekilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo, atrankos ir reikšmingumo lygmens nustatymo kriterijų aprašo, patvirtinto kultūros ministro 2005 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. IV-150, 22 punktu, prieš priimdama sprendimą suteikti ar nesuteikti šiam objektui teisinę apsaugą įvertinti, ar yra panašių arba to paties reikšmingumo lygmens objektų, kurie būtų atviri lankymui, yra šių objektų lankymą užtikrinančios infrastruktūros sąlygos, valdytojai yra suinteresuoti jų išsaugojimu, yra galimas jo pritaikymas šiandieninėms reikmėms pagal visuomenės ekonominės, socialinės, kultūrinės veiklos poreikius bei galimybes”, – rašoma ministerijos rašte KPD.

Leidimui griauti šį pastatą kelią atvėrė I Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimas. 

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Edita Rutkauskaitė „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad vertinimas, ar taikyti viešojo intereso gynimo priemones, buvo pradėtas reaguojant ir į visuomenininkų kreipimąsi, ir į žiniasklaidos priemonių reportažus.

„Šiuo metu sprendimas dar nėra priimtas, analizuoju visą pateiktą medžiagą. Kultūros ministerijos būtent to ir buvau paprašiusi – kad ji inicijuotų papildomą vertinimą”, – sakė prokurorė.


  2019-06-10

  Vienas komentaras apie “Ministerija prašo iš naujo įvertinti Locmanų namą”

  1. Avatar??? (IP: 86.100.107.136)

   Paveldosaugininkai mano, kad namas trukdys krauti “radioaktyvius” krovinius. Taip, būtent, “radioaktyvios dulkės” žiūrėti https://www.atviraklaipeda.lt/2019/04/10/locmanu-namas-slaptieji-protokolai/.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt