P0

Politika, Svarbu

Arvydas Vaitkus pažeidė įstatymą (7)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-19


Buvęs Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaiktus šią savaitę sulaukė jau antros nemalonios žinios – įkandin Vilniaus apylinkės teismo sprendimo atmesti jo ieškinį dėl susisiekimo ministro sprendimo atleisti jį iš pareigų trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus.

Konstatuota, kad A. Vaiktus laiku nepateikė privačių interesų deklaracijos, o taip pat joje nenurodė interesų konfliktą galinčių kelti asmenų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot VTEK pranešimo, nustatyta, kad A. Vaitkus 2013 m.  sausį, prieš įsidarbindamas Uosto direkcijoje pateikė privačių interesų deklaraciją kaip pretendentas į šias pareigas. VPIDVTĮ numato, kad asmenys privalo deklaruoti privačius interesus ne tik kaip pretendentai, bet ir pradėję eiti pareigas valstybinėje tarnyboje – deklaruojama per vieną mėnesį nuo paskyrimo į pareigas dienos. Tuo metu A. Vaitkus deklaraciją kaip KVJUD generalinis direktorius pateikė tik 2016 m. liepą.

„Taip pat tyrimo duomenys rodo, kad jis privalėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti jam interesų konfliktą, vykdant uosto direkcijos vadovo pareigas, keliančias aplinkybes – asmenis, kuriuos A. Vaitkus nurodė nusišalindamas susisiekimo ministrui. KVJUD vadovas pernai gruodį paskelbė dalyvausiantis Klaipėdos miesto savivaldybės mero rinkimuose, o šių metų sausio 16 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad uoste veikiančių kompanijų vadovai paaukojo rinkiminiam sąrašui, su kuriuo A.Vaitkus kandidatavo. Kitą dieną – sausio 17-ąją – KVJUD vadovas pateikė susisiekimo ministrui pranešimą, kuriame nusišalino nuo visų sprendimų, susijusių su spaudoje paminėtų uoste veikiančių įmonių atstovais, rengimo, svarstymo, nagrinėjimo ar priėmimo procedūrų, „kadangi dalyvavimas rengiant, svarstant, nagrinėjant ar priimant šiuos sprendimus gali sukelti interesų konfliktą“, – rašoma pranešime.

Beje, apie uostininkų paramą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai buvo pranešta diena anksčiau nei mini VTEK – tai sausio 15 d. padarė „Atvira Klaipėda”.

„Šiuos duomenis KVJUD vadovas privalėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje per 7 kalendorines dienas nuo atitinkamų duomenų paaiškėjimo dienos, t.y., sausio 16-osios. A. Vaitkaus teigimu, jis šias aplinkybes deklaravo sausio 22 d. teiktoje deklaracijoje. Tačiau šios deklaracijos VTEK negavo ir ji nebuvo paviešinta, kaip to reikalauja VPIDVTĮ. Nustatyta, kad šią deklaraciją A.Vaitkus pateikė ne VTEK, kaip KVJUD generalinis direktorius, o VRK, kaip kandidatas į savivaldybės tarybos narius. Taigi, VTEK vertinimu, šiuo atveju jis nesilaikė VPIDVTĮ reikalavimų”, – rašoma pranešime.

BNS praneša, kad VTEK posėdyje dalyvavęs A. Vaitkus sakė nesutinkantis su tokiu sprendimu ir tikriausiai jį skųsiantis.


  2019-06-19

  7 komentarai “Arvydas Vaitkus pažeidė įstatymą”

  1. AvatarBudulis (IP: 78.57.214.60)

   VTEK patyrinėkit merą simonkę tarašką ir kt… Bijote?!… ☝️😅😂

  2. Avatarkomentatoriams (IP: 90.143.125.228)

   valstiečiai tebemąsto valstietiškai. O Lietuva jau 20 metų gyvena europietiškai. Pagal įstatymus. Nepatinka europietiška tvarka – Rusija motulė jūsų laukia 🙂

   • AvatarNeaiškink visiems (IP: 86.100.89.119)

    Neskubėk nurodinėti, ką kitiems daryti. Viena tavo nuomonė, ir tik ji teisinga? Sapnuoji europietišką tvarką savo sapnuose.

   • AvatarMotulė Rusija (IP: 78.57.214.60)

    Lietuva gyvena europietiškai…. Juoko dozė garantuota savaitei! 😅😂🤣

  3. AvatarKoncernas ir konservatoriai. (IP: 188.69.193.28)

   Yra lygus ir lygesni… Arvydui Vaitkui keršijama. Kai tik sutiko Arvydas ( ne savo noru, o pakviestas) pasigalyneti su grojanciu liberalu Kongu ir koncerno paskirtu meru- AMEN. Grubliausko Šeimos džiazo apypilimas savivaldybės biudžeto pinigais ir dar rėmėjų pinigais iš visu visokiausių įstaigų – šventas , neužkliūvantis reikalas. Gali kas tik nori nors galva sieną daužyti- jokių pažeidimų šitoje istorijoje nebus ieškoma. YRA LYGŪS IR LYGESNI. Ne tai partijai Arvydas Vaitkus pasakė” Taip, einu”…

   • AvatarIna (IP: 82.140.177.15)

    Oj kaip sutinku su komentaru!

   • AvatarBingo (IP: 81.7.91.14)

    Tikslus komentaras, nėra ką pridurti. Žaidimas vyksta į vienus vartus, sistema susidoroja be skrupulų. Tik nejau valstiečiai taip ir leis sudoroti žmogų? Kas jiems po to Klaipėdoje dar pasakys “Gerai, einu”, net būdamas nepartinis?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt