Regionas

Jonines švęsti kviečia ir daugelis Klaipėdos rajono gyvenviečių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-19


Šventinį Joninių savaitgalį Klaipėdos rajone švęsti prie liepsnojančių laužų bei ieškoti paparčio žiedo kvies aibė įvairiausių renginių, kuriuose laukiami ir gyventojai, ir svečiai iš aplinkinių miestų.

Jau birželio 21-ąją 19 val. norintieji švęsti būriuosis Jakų parke, kur vyks renginys „Joninių nakties belaukiant“. Šventės metu pasirodys Jakų retro ansamblis, Gargždų kultūros centro šiuolaikinio dainavimo studija ir folkloro ansamblis „Cyrulelis“, netrūks linksmybių ir vaikams.

Birželio 21 d. Joninių laužas suliepsnos ir sveikinimai Jonams bei Janinoms skries ir Endriejavo „Atgimimo“ parke vyksiančios tradicinės šventės „Saulės ratu“ metu. Norintieji gerai praleisti laiką miestelyje laukiami nuo 18 val. Čia bus galima pamatyti Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyriaus, Kretingalės ir Rietavo kultūros centrų kolektyvų, Pagyvenusių žmonių dienos centro atstovų, skrabalisto Karolio Šileikos pasirodymus. Taip pat koncertuos duetas „Žygis ir Gabija“, grupė „Lietuvaičiai“.

Birželio 22 d. 18 val. Gargždų parko „Ežio“ aikštelėje prasidės Joninių šventė, kurią organizuoja miesto bendruomenė. Renginyje svečiuosis ir pasirodys atlikėjas Andrius Rimiškis, DJ Mindeep, skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, grupės „Sodo bernai“, „Kofeinas“ ir „Siler“.

Taip pat birželio 22-ąją 21 val. Drevernos mažųjų laivų uoste į linksmybių sūkurį įtrauks Joninių dainos, žaidimai ir tradicinės apeigos su Priekulės kultūros centro folkloro ansambliu „Vėlingis“ ir Drevernos folkloro grupe „Žvejytės“.

Birželio 22 d. Agluonėnų etnografinėje sodyboje planuojama edukacija šeimoms „Paparčio žiedo ieškojimas“. Reikalinga išankstinė registracija tel. 8 698 87 398.

Birželio 23 d. Joninės bus švenčiamos Agluonėnuose, prie Aukuro kalno. 15 val. renginio dalyviai pamatys Agluonėnų klojimo teatro ir svečių iš Kupiškio bei Rietavo spektaklius, o 19 val. lauks šventinis koncertas su „Madam“, grupe „Dar“ ir Žilvinu Žvaguliu.

Be to, birželio 23 d. 15 val. nenuobodu bus ir prie sodininkų bendrijos „Vaiteliai“ būstinės. Čia planuojamos įvairios varžybos, šokiai ir kitos šventinės pramogos.

Vidurvasario gamtos šventė „Raskis rasoj“ birželio 23 d. 17 val. rengiama Karklėje, Pajūrio regioninio parko lankytojų centro pievoje. Visi kviečiami susitikti prie laužo, kupoliauti, šokti ir dainuoti, ieškoti paparčio žiedo bei pabendrauti su renginyje dalyvausiančia žolininke Adele Karaliūnaite.

Birželio 23 d. Tilvikuose Joninės bus švenčiamos Beržų slėnyje, o tą patį vakarą 20 val. Gargždų kultūros centras kviečia į Rasos šventę „Vasarvidžio virsmas“, kuri vyks ant Minijos upės kranto, nusileidus senaisiais parko laipteliais.

Birželio 24 d. nuo ryto Dovilų etninės kultūros centro kapelijos ir folkloro ansamblio „Lažupis“ dalyviai  išsirengs į kelionę po Dovilų ir Gargždų apylinkes su dainom ir muzika pasveikinti, apvainikuoti Jonus ir Janinas, stebuklingais žolynais apipinti jų namus, atlikti kitas Joninių apeigas, kad visiems metai būtų dosnūs ir laimingi.


2019-06-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt