P0

Kriminalai ir nelaimės

Licėjaus direktorės byla keliauja į teismą

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-07-01


Praėjus daugiau nei pusantrų metų nuo tyrimo pradžios Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pranešė, jog prokuratūra praėjusią savaitę teismui perdavė nagrinėti bylą dėl Klaipėdos licėjaus direktorės Reginos Kontautienės korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Pranešime teigiama, jog VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė kaltinama tuo, kad būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekdama turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule pasisavino ir iššvaistė didelės vertės svetimą turtą, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir klastojo dokumentus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kai jau anksčiau skelbėme, įtariama, jog direktorė už vadovaujamos įstaigos lėšas pirko baldus, kurie nebuvo naudojami ugdymo įstaigos reikmėms ir buvo pristatyti ne į licėjų, o į direktorei ir jos artimiesiems priklausančias patalpas. 

„Ten yra daiktų iš „Ikea“ įsigijimas. „Ikeos“ sąskaita tokia įdomi, ten neparašyta vienas kažkoks baldas, yra išskaidoma į sudėtines dalis“, – praėjus porai mėnesių  nuo tyrimo pradžios „Atvirai Klaipėdai” komentavo tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis.

Prokuroras tada patvirtino, jog pagal minėtą sąskaitą įsigyti daiktai atsidūrė ne licėjaus patalpose, o direktorės ir jos brolio namuose. Jis teigė tikslios įsigytų daiktų sumos nepamenantis, bet minėjo 5000 eurų.

STT pranešime teigiama, jog R. Kontautienė „leido licėjaus lėšas asmeninėms reikmėms, įtariama, apmokėjo asmeninių baldų ir techninės įrangos įsigijimą, butų remonto darbus ir pan. Dėl tokių veiksmų didelę žalą patyrė valstybė ir juridinis asmuo – VšĮ „Klaipėdos licėjus“.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, direktorė net 5 mėnesius buvo nušalinta nuo pareigų.

Tyrimui vadovavęs prokuroras taip pat buvo minėjęs, jog įtariamoji geranoriškai bendradarbiauja su teisėsauga, duoda parodymus.

Tą patį „Atvirai Klaipėdai” tvirtino ir į pareigas 2018 metų pavasarį sugrąžinta R. Kontautienė, teigusi, jog tikisi „objektyvaus ir nešališko, teisingo sprendimo“.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-07-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt