P0

Uostas ir jūra

Pasivaržė dėl „Klaipėdos jachtklubo” dalies

Avatar

Martynas Vainorius
2019-07-01


Penktadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko aukcionas, kurio metu buvo pardavinėjama jai priklausanti dalis Mokesčių inspekcijos pretenzijų sulaukusioje VšĮ „Klaipėdos jachtklubas”. Sprendimą organizuoti tokį aukcioną buvo priėmusi dar praėjusios kadencijos miesto Taryba.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, aukcione užsiregistravo keturi dalyviai, bet  realiai varžėsi du.

Pradinė dalies kaina siekė  8 688,6 Eur. Didžiausią kainą – 9 900 Eur – pasiūlė  UAB „Smiltynės jachtų uosto operatorius”, kuris iki 2025 metų tik už administracinį mokestį – vidutinį šalies darbo užmokestį plius PVM – naudojasi Smiltynės jachtų uostelio infrastruktūra.

„Pinigai dar nesumokėti, sutartis taip pat dar nepasirašyta”, – pirmadienį sakė E. Simokaitis.

Uosto vidus kompas

VšĮ „Klaipėdos jachtklubas”, iš kurios dabar traukiasi savivaldybė, ištakos siekia 1994 metus, kai Sporto draugijos „Žalgiris” Klaipėdos miesto taryba įregistravo personalinę įmonę Klaipėdos buriavimo centras. 2005 m. pradžioje įmonė buvo pertvarkyta į  viešąją įstaigą „Klaipėdos jachtklubas”,  kurio vieninteliu dalininku buvo Lietuvos sporto draugija „Žalgiris”.

Po metų vieninteliu įstaigos savininku tapo UAB „Dommo Nerija” (tuo metu po 50 proc. jos akcijų valdė AB „Invalda” ir koncerno „MG Baltic” įmonė „MG valda”). 2008 m. birželį miesto Taryba sutiko perimti vieną iš dviejų jai dovanojamų šios VšĮ dalininkų dalių. Miesto atėjimas į šią įstaigą aiškintas tuo, kad jachtklubas gautų uostelio statusą ir galėtų pretenduoti į ES paramą.

2010 m. „Klaipėdos jachtklubas” gavo 14,669 mln. litų (4,24 mln. eurų) neįskaitant PVM ES paramą Smiltynės jachtų uosteliui rekonstruoti. Jau vėliau Mokesčių inspekcijai atlikus patikrinimą buvo nustatyta, kad 2011-2014 m. įstaiga nepagrįstai į ataskaitas įtraukė 2,945 mln. litų (852 tūkst. eurų) pirkimo, susijusio su rekonstrukcija, PVM, ir be pagrindo susigrąžino tokią jo sumą. Tokia išvada grindžiama faktu, kad „Klaipėdos jachtklubas” sukurtą infrastruktūrą po konkurso iki 2025 metų perdavė naudotis UAB „Solarstreet” (dabar – UAB “Smiltynės jachtų uosto operatorius”).

Už tokius veiksmus Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pernai nurodė įstaigai sumokėti visą susigrąžintą PVM, sumokėti 307 tūkst. eurų delspinigių ir 85 tūkst. eurų baudą. Įstaiga tokį sprendimą iš pradžių skundė Mokestinių ginčų komisijai, bet nieko ten nepešė. Tad dabar savo veiksmų pagrįstumą bando įrodyti teisme.

Nors miesto Tarybos Kolegija šį sausį buvo išsakiusi norą, jog prieš priimant sprendimą būtų atliktas ir auditas, kad būtų aišku, ar Savivaldybės administracija elgėsi teisingai, jo išvadų Taryba nusprendė nebelaukti.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-07-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt