Senojo turgaus akcijos: susidomėjimas minimalus (atnaujinta) (2)

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2019-07-01

Klaipėdos miesto savivaldybei paskelbus apie ketinimus parduoti iki 49 proc. UAB Senasis turgus akcijų ir gautas lėšas panaudoti prekybinės halės rekonstrukcijai, į tokį kvietimą atsiliepė tik vienas subjektas ir išdėstė savo pageidaujamas sąlygas.

Skaičiuojama, kad Senojo turgaus halės rekonstrukcijai reikia 1,6 mln. eurų. Savivaldybė tai tikisi padaryti privačioms lėšomis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, tokia investuotojo paieškos procedūra buvo vykdoma vadovaujantis praėjusios kadencijos miesto Tarybos  sprendimu.

Terminas teikti savo pasiūlymus baigėsi praėjusį penktadienį. Pasak Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, potencialus akcijų pirkėjas išdėstė įvairiausių sąlygų, tad jos dabar artimiausias savaites bus vertinamos.

„Spręsime, ką daryti toliau. Kol kas dar nespėjau net iki galo įsigilinti, ko jie norėtų. Rašte yra užsiminę, kad domintų visi 49 procentai akcijų. Jei sąlygos pasirodytų priimtinos, susiderėtume ir išeitume į finišo tiesiąją, būtų parengtas akcininkų sutarties projektas, kurį tvirtintų miesto Taryba”, – sakė specialistas.

E. Simokaitis sakė kol kas nenorintis atskleisti, kas pateikė pasiūlymą, nes apie tai dar nekalbėjo net su vadovybe.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, pasiūlymą pateikė UAB Tilžės turgus. Tačiau šios bendrovės vadovė Vitalija Avižienienė teigė kol kas negalinti to nei patvirtinti, nei paneigti. Anot direktorės, į tokius klausimus ji galės atsakinėti maždaug po savaitės.

Beje, paskutiniais Registrų centrui pateiktais duomenimis, kontrolinio Tilžės turgaus akcijų paketo savininkas yra valdančiajai koalicijai priklausančio konservatoriaus Andriaus Petraičio brolis Ramūnas. Mažasis akcininkas yra ir A. Petraičio tėvas Romas.

Potencialiam investuotojui buvo keliama sąlyga padidinti bendrovės įstatinį kapitalą savo papildomu iki 1 663 962,87 Eur vertės įnašu, už kurį jis įgytų iki 5 737 803 vienetų paprastųjų vardinių Senojo turgaus akcijų, kurios vienos vertė siekia 0,29 Eur.

Jau vykstant šiai procedūrai valdančiosios Klaipėdos miesto tarybos daugumos atstovas Vytis Radvila viešai išdėstė savo nuomonę, kad „kategoriškai nepritaria” tokiam praėjusios kadencijos valdžios sprendimui.

V. Radvila, 2013 – 2017 m. buvęs Senojo turgaus nepriklausomas valdybos narys, teigė netikintis, kad finansiniam ar strateginiam investuotojui toks sandoris būtų patrauklus dėl trijų priežasčių: siūlomas akcijų paketas nesuteikia kontrolės; nėra aišku dėl kitų erdvių likimo; nėra padaryti archeologiniai tyrimai.

„Taip, halė tikrai yra beveik avarinės būklės. Vizijoje numatyta halės rekonstrukcija, nauji šaldytuvai, gražios prekybos vietos. Bet ar tai kurs pridėtinę vertę senamiesčiui? Ar tikrai halės remontas sukurs naujus pirkėjų srautus? Mano nuomone, turgus privalo keistis, nes ir šiai dienai tai yra gėda, kurią turime miesto širdyje. Mano siūlymas: skelbiamas ilgalaikės (30 metų) nuomos konkursas; sudaroma investicinių pasiūlymų vertinimo komisija, kurios sudėtyje yra ne tik savivaldybės administracija (akcininkas), bet ir senamiesčio verslininkų asociacijos atstovas, architektų sąjungos atstovas, turgaus prekybininkų atstovas, nepriklausomi vertintojai; iš potencialių nuomininkų prašoma pateikti investicijų į infrastruktūrą planą, architektūrinę viziją; įpareigojimas išlaikyti turgaus funkciją (apibrėžti konkrečiu plotu kv.m.)”, – savo viziją dėstė politikas.

Anot jo, tokiu atveju turgaus teritorija liktų savivaldybės nuosavybė, o nuomininkui nesilaikant įsipareigojimų sutartis būtų nutraukiama ir skelbiamas naujas konkursas.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Senojo turgaus akcijos: susidomėjimas minimalus (atnaujinta)”: 2

  1. C7 parašė:

    Aš manau, kad turgus moraliai pasenęs, tai reiktų ten maximą pastatyti. Ir estetiška, ir modernu.

  2. ezys parašė:

    mano manymu reiketu mazinti turgaus plota, grazinant ji i tas ribas, kuriose jis buvo pries kara, o visa likusi plota leisti uzstatyti privaciam kapitalui, pagal nustatytus reikalavimus (atkuriamas buves gatviu tinklas, pastatu aukstingumas ir tt.). Turgaus funkcijai lieka Hale ir Friedricho aikste, to daugiau nei pakanka siais laikais, o is zemes nuomos mokescio pajamos butu generuojamos didesnes nei dabar is apatinius du kartus per savaite pardavinejanciu bobuliu (bent jau man taip atrodo).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Atšauks turgaus pastatų aukcioną

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus antradienį pareiškė, jog savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus paskelbtas pastatų komplekso aukcionas bus atšauktas – tokį ...
2024-07-02
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Transportas

Ženklų kaitaliojimas Teatro gatvėje susuko galvas vairuotojams

Klaipėdos miesto savivaldybei šiemet dukart per mėnesį pakeitus kelio ženklus prie Teatro aikštės vairuotojai ėmė blaškytis. Savaitę stebint situaciją šioje ...
2024-06-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This