Naujasis Klaipėdos mero patarėjas – Leonas Makūnas

Politika, Svarbu

Pasitvirtino dar prieš beveik tris mėnesius „Atviros Klaipėdos” skelbta informacija, kad vienu iš naujųjų uostamiesčio mero patarėju taps buvęs savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius Leonas Makūnas.

Jis šias pareigas pradėjo eiti antradienį. Pagrindinė L. Makūno funkcija bus kuruoti Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. įgyvendinimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Gerai pailsėjau, turėjau pusės metų atostogas. Labai seniai tokių neturėjau. Padariau dalį darbų namuose, nors ir yra dar ką dirbti, žiūriu, kad visgi ten matosi pabaiga. Pagalvojau apie tai, kad visgi ateis ruduo, žiema ir savo energiją išlieti bus sudėtingiau. Apsisprendžiau padirbėti. Sritis nesvetima – su šia strategija dirbau pramonininkų deleguotas, buvau išrinktas šios strategijos įgyvendinimo valdymo grupės pirmininku. Buvau atsistatydinęs, bet vėliau vėl sutikau būti juo išrinktas. Kadangi dalyvavau ruošiant tą strategiją, manau, kad joje yra daug gerų minčių. Daug dalykų vyksta vos ne savaime, nes yra suinteresuoti asmenys ir organizacijos, bet yra ir esminių dalykų, kurie nevyksta”, – sakė L. Makūnas.

Pasak jo, esminis dalykas yra iki 2030 m. sukurti 25 000 naujų darbo vietų, įkurti 2 000 naujų įmonių, pritraukti šimtą investicijų projektų ir 40 000 naujų gyventojų.

„Nesukursime naujų darbo vietų, nebus ir naujų žmonių. Svarbiausios, mano nuomone, ir yra tos priemonės, kurios orientuotos į darbo vietų sukūrimą. O šioje vietoje praktiškai nulis padaryta. Čia bus mano didžiausias dėmesys, kad atsakingi žmonės užsiimtų šia veikla, o ne vien tuo, kas gerina miesto patogumą”, – sakė pašnekovas.

L. Makūnas sutinka, kad kertinė figūra įgyvendinant šias priemones yra Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, nes šioje institucijoje koncentruojasi daugiau beveik pusė numatytų priemonių, dar ketvirtadalis – jai pavaldžioje „Klaipėda ID”.

„Aš stengsiuosi visokeriopai jam padėti, įvesti į kursą, parodyti prioritetus, kur pirmiausia reikia daryti, kad pasiektume rezultatą. O juo aš laikau ne tai, kad Statybininkų prospektas bus pratęstas, o 25 000 naujų darbo vietų ir 40 000 naujų gyventojų. Gintarą aš vertinu kaip protingą žmogų, o toliau jau reikia suvaldyti situaciją administracijoje ir galbūt kai kuriuos žmones priversti dirbti ne tik tai, kas jiems patinka, ką darė ir iki šiol, bet ir tai, kas galbūt jiems nelabai aišku, bet reikia padaryti. Verslo pritraukimo, investicijų skatinimo paketą būtina padaryti, bet iki šiol tai nepradėta”, – sakė naujasis mero patarėjas.

Pats meras Vytautas Grubliaukas „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad sprendimą pasirinkti L. Makūną pirmiausiai lėmė jo „įdirbis ir patirtis „Mėlynojo proveržio” strategijos kontekste, žinojimas visumos ir pasitikėjimas partnerių, kurie yra sudėtinė jos dalis”.

„Koordinavimas, priežiūra, inicijavimas, derinimas, aprobavimas, tarpinstitucinis bendradarbiavimas – visi šie reikalai bus jo kompetencija, nes situacija, kur dabar esame nėra labai tenkinanti. Reikalingas labai kompetentingas ir dalykiškas moderavimas, rimtas mentorius. Leonas turės užtikrinti ir miesto bendruomenių įtraukimą, kai bus kalbama apie partnerių siūlomas priemones, kurias reikės įtraukti į miesto strateginius dokumentus. Reikės nuolat prižiūrėti viešojo, privataus ir mokslo sektorių bendradarbiavimą. Tai pagrindinė veikla, bet bus ir visų kitų pavedimų”, – dėstė meras.

Paklaustas, kada bus kitas naujas patarėjas meras sakė dar nežinantis, esą galbūt šiais metais.

DOSJĖ

Leonas Makūnas gimė 1952 m. Kauno rajone Zapyškio miestelyje.

1975 m. baigė Kauno politechnikos instituto automatikos fakultetą, kuriame įgijo elektroninės technikos inžinieriaus specialybę.

1975-1979 m. dirbo Pramoninės žvejybos specialiajame eksperimentiniame konstravimo biure inžinieriumi.

1979-1980 m. eksploatavimo skyriaus viršininkas Klaipėdos 1-ojoje autotransporto įmonėje.

1980-1983 m. tarnavo sovietinėje armijoje. Ėjo karininko, radiolokacinės stoties viršininko pareigas.

1983 m. įsidarbino inžinieriumi AB „Sirijus“. Vėliau šioje įmonėje iki 1996 m. dirbo technikos direktoriaus ir generalinio direktoriaus pareigose.

1996-2000 m. UAB Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija įmonių valdymo departamento direktorius.

2000-2003 m. dirbo ekonomikos direktoriumi AB „Klaipėdos mediena“.

2003-2004 m. paskirtas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

2004-2018 m. – AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius.

9 Comments

 1. kažkaip

  tokia naujiena nedžiugina

  Reply
 2. BENAS

  MAKUNAS PROTELIU NERA PASIZYMEJAS ???

  Reply
 3. Liaudies auditas

  Po keturių metų kadencijos patikrinsim pono Leono rezultatus, bus labai lengva: kiek konkrečiai darbo vietų sukūrė, investuotojų pritraukė, kiek naujų žmonių į miestą priviliojo. Tad linkime nuoširdžiai sėkmės siekiant ambicingų rezultatų!

  Reply
 4. Lauksim

  Dabar lauksim, kur išnirs buvę vicemerai? Negi Grubliauskas nesukurs jiem darbo vietų mokesčių mokėtojų sąskaita?

  Reply
 5. Oi oi

  L. Makūno funkcija bus kuruoti Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. (mėlynojo proveržio strategiją) Puiku, bus ir mėlyno vandens, ir psichotropinių vaistų ir daug dar ko. Tik startegijos tikrai nebus.

  Reply
 6. Kisa

  Iki šiol nei vienos darbo vietos nesukūrė, o dabar kurs dešimtis tūkstančių. Tiesiog 12 kėdžių vertas personażas

  Reply
 7. Virginijus P.

  Asadauskienė,Makūnas ir t.t. Klanas yra klanas…

  Reply
 8. Linas

  Čia yra ne pasirinkimas, o tragedija

  Reply
 9. super

  Puikus pasirinkimas. Linkiu sėkmės Leonui ir Klaipėdai.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This