P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Nauji nameliai benamiams sulaukė politikų kritikos (5)

Gretė Maziliauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-03


Dubysos gatvėje, netoli prekybos centro „Depo“, jau pastatytus, tačiau pilnai dar neįrengtus daugiau nei pusę milijono eurų atsieisiančius naujuosius saugios nakvynės namus aplankę miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai nepagailėjo kritikos.

Gretės Maziliauskaitės nuotr.

Nakvoti benamiai čia galės moduliniuose nameliuose. Vienai nakčiai apsistoję žmonės taip pat galės pasinaudoti dušu, virtuve, išsiskalbti drabužius naujai įrengtoje skalbykloje.

„Saugi nakvynė – visiškai nauja paslauga, todėl tuo pačiu ir savotiškas iššūkis“, – pristatydama naujuosius nakvynės namus benamiams teigia laikinai BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namai direktorės pareigas einanti Indra Joniuškienė.

Anot jos, šiuo metu laikinojo apgyvendinimo įstaiga bendradarbiauja ir su policija – ji yra pasiruošusi padėti tik nakvynės namams pravėrus duris.

„Nesimato ventiliacijos angų“, – tik įžengus pro administracijos patalpų duris pastebėjo komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas.

Kitiems Tarybos nariams pravėrus namelių, kuriuose bus apnakvindinami benamiai, duris kilo klausimas, kokių priemonių buvo imtasi siekiant užkirsti kelią pelėsių susidarymui patalpose, kadangi tinkamos ventiliacijos sistemos nėra.

Darbus atlikusios bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas aiškino, kad nameliuose yra natūralus vėdinimas. Jo teigimu, projektuotojas įvertino patalpas ir ten, kur jos bus skirtos benamiams, įdiegta natūrali ištraukiamoji ventiliacija.

„Projektiniai sprendimai yra nediskutuotini. Projektavimo normos yra sanitarinės, suderintos, tokių klausimų apie vėdinimą nekilo nei statybininkams, nei priežiūros vadovams, nei užsakovui. Dabar kelti tokius klausimus yra post factum“, – teigė techninės priežiūros specialistas Evaldas Aukštuolis.

Įėjus į moduliniame namelyje įrengtas dušo patalpas, į akis politikams krito visai šalia dušo esančioje persirengimo kabinoje įrengtas radiatorius.

,„Čia yra grybelio bomba“, – tokia frazė išsprūdo iš miesto Tarybos narės Ligitos Girskienės lūpų, pamačius, kad dušo kabinose nėra nuolydžių, skirtų subėgti vandeniui.

Anot E. Aukštuolio, jei bus poreikis, yra projektiniai sprendiniai, kuriais galima pagerinti visus trūkumus, o šiuo metu viskas esą suprojektuota pagal normas.

„Aš pritariu techninės priežiūros nuomonei, kad šiai dienai namukai atitinka visus ekspertų patvirtintus sprendinius ir kai jau bus pradedama teikti paslauga, tada jau reikia operatyviai sekti situaciją ir vertinti. Nes šiuo metu mūsų nuomonės ir spėjimai yra tik individualūs“, – savo ruožtu teigė komiteto narė Vaida Žvikienė.

Kada saugios nakvynės namai atvers duris, I. Joniuškienė neskubėjo skelbti.

Apnakvindinimo paslaugą bus galima suteikti 51 asmeniui, jie čia galės pernakvoti nuo 20 iki 8 val.

Pradinė projekto vertė siekė 477 609 eurų, tačiau praėjus beveik pusmečiui po sutarties pasirašymo ji buvo pakoreguota dėl papildomų darbų – darbo projekte nenumatyto atraminės sienutės įrengimo, siurblinės šulinio, antžeminės slėptuvės elementų demontavimo, ventiliacijos kaminėlių remonto ir įėjimų į slėptuvę remonto. Dėl to kaina padidėjo iki 514 734 Eur.


  2019-07-03

  5 komentarai “Nauji nameliai benamiams sulaukė politikų kritikos”

  1. AvatarGabija (IP: 84.15.185.2)

   Kokie žmonės žiaurūs. Jaunimas migruoja ne vien dėl būsto ar geresnio atlyginimo. Yra daug kitų priežasčių. Tačiau dauguma mūsų turi tą ,,aplarpytą,, mąstymą ir temati vieną tiesą. Šaunuoliai žmonės, kurie iniciavo šį projektą ir padeda likimo pakirstiems žmonėms. Jei visi galvotume apie gerus dalykus ir nebijotume ištiesti rankos, suklupusiems žmonėms- gyvenimas taptų geresnis. Niekam ir iš Lietuvos nesinorėtų migruot😉

  2. Avatargal (IP: 78.60.87.207)

   gal bent būsimi gyventojai žolę nusipjaus, jei rangovas nesugebėjo

  3. AvatarGeras (IP: 195.182.76.3)

   Atrodo kaip 5* kempingas. Baseino betrūksta.

  4. AvatarNieko sau (IP: 78.57.214.60)

   Koks brangus projektas. Kiek butų išeina! Bet bomžai gavę butus pragers … Gal jiems kokį nors bendrabutį reikėjo paaukoti? O jaunimui būsto reikia, ir nėra… Jaunimas emigruoja tada.

  5. AvatarTiks (IP: 193.217.2.221)

   Komfotro lygis tikrai geras. Jei nepatiks “bomžams”, tiks imigrantams iš Ukrainos ar Baltarusijos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt