P0

Kultūra

Dokumentinis pasakojimas apie iškilius mažlietuvius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-08


Lietuvos literatūros ir meno archyvas Jūros šventės proga Klaipėdos regioniniame valstybės archyve rengia unikalių dokumentų archyvinę ekspoziciją apie keturis žymius lietuvininkus, kurių veikla ir kūryba formavo šio regiono tapatumą.

Pirmojoje ekspozicijoje pristatomas Mažosios Lietuvos patriarchu vadinamas Martynas Jankus (1858 – 1946), kuris dar tarpukario metais, kaip spaustuvininkas ir publicistas, tapo krašto legenda. Jo indėlis, leidžiant laikraštį “Aušra”, nepraranda aktualumo iki šiol.

Antroji parodos dalis kvies iš arčiau susipažinti su Klaipėdos krašto dailininku, tremtiniu Adomu Braku (1886 – 1952), sunkiomis gyvenimo aplinkybėmis Altajaus krašte atvaizdavusiu savo kasdienybę ir prisiminimus apie Mažąją Lietuvą.

Mažosios Lietuvos kultūra sunkiai įsivaizduojama be Klaipėdos krašto gyvenimo metraštininkės Ievos Simonaitytės (1897 – 1978), kurios darbuose atsispindi plataus istorinio tarpsnio lietuvininkų likimas ir iššūkiai, susidūrus su germanizacijos politika ir svetimos kultūros įsiveržimais. Apie tai pasakos trečioji parodos dalis.

O ketvirtoji supažindins su architektu Arvedu Kybrancu (1930 – 1997), Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjų sūnumi, išsaugojusiu savo identitetą per visą sovietinės okupacijos laikotarpį. A. Kybranco kūrybiniai sprendimai buvo įgyvendinami visoje Lietuvos teritorijoje, nemaža jų dalis – Klaipėdos krašte.

Keturių lietuvininkų pasakojimai bus kuriami pasitelkiant autentiškus, pirmą kartą eksponuojamus kūrybinės veiklos dokumentus, fotografijas, prisiminimus iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų.

Parodos atidarymas numatytas liepos 25 d. 17 val. Klaipėdos regioniniame valstybės archyve (Naujoji Uosto g. 16). Paroda veiks iki rugpjūčio 25 d.

Kultūros straipsnių vidus


2019-07-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt