Paaiškėjo naujieji Klaipėdos kultūros magistrai (6)

Kultūra, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2019-07-09

Antradienio popietę susirinkusi uostamiesčio mero potvarkiu sudaryta komisija išrinkto naujuosius Klaipėdos kultūros magistrus.

Jais tapo violončelininkas, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė-Reklaitienė.

Regina Šaltenytė-Reklaitienė ir Mindaugas Bačkus.

Magistrai renkami slaptu balsavimu, jo rezultatai neviešinami. Pagal miesto Tarybos dar 2004 m. patvirtintą tvarką, magistro vardas suteikiamas sulaukus 2/3 posėdyje dalyvavusių komisijos narių balsais. Kiekvienais metais gali būti suteikti ne daugiau kaip trys tokie vardai.

Su M. Bačkumi susisiekti nepavyko – jis į skambutį neatsakė, o R. Šaltenytė „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad šis miesto, kuriame ji praleido jau didžiąją dalį savo sąmoningo gyvenimo, apdovanojimas jai yra labai svarbus.

„Labai netikėta, bet džiugi naujiena. Ir aišku, kad džiaugiesi. O visa kita, jei žiūri protingai, iš kažkokio atstumo, tai supranti, kad už nieką niekada nieko ir neduoda. Vadinasi, smagu, kad įvertino. Aš iškeičiau Vilnių, savo gimtąjį miestą, į Klaipėdą, jau gyvenu čia daugiau nei Vilniuje, taip kad man tikrai labai daug reiškia, nes didžiąją dalį savo sąmoningo gyvenimo praleidau čia. Viską, ką dariau, dariau čia”, – sakė aktorė, šiemet gavusi ir Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

„Tai labai ryškūs menininkai, garsinantys Klaipėdą tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tiek pasaulyje. Tai menininkai, kurių darbai jaudina gausias bendruomenes, tad neabejodamas sakau, kad Klaipėda turi labai garbingus, kūrybingus ir dar daug potencialo turinčius kultūros magistrus. Šis titulas – tai įvertinimas už jau nuveiktus darbus, tačiau tuo pačiu tai ir įpareigojimas nenuvilti miesto tikėjimo dar laukiant daug gražių kūrybinių sumanymų realizavimo ateityje“ – sako Klaipėdos meras, Kultūros magistro vardo suteikimo komisijos pirmininkas Vytautas Grubliauskas.

Kultūros magistrų vardui šiemet dar buvo nominuoti mažosios plastikos dailininkas Saulius Bertulis, dailininkas-juvelyras Vidas Bizauskas, skulptorius Klaudijus Pūdymas, aktorius Arvydas (Benas) Šarka, renginių režisierė, mokytoja metodininkė Svetlana Vasičkina ir teatro režisierius Alvydas Vizgirda.

Kultūros magistrų vardo teikimo komisiją šiemet be V. Grubliausko dar sudarė Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys, Klaipėdos etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choro “Gintarėlis” meno vadovas Tomas Ambrozaitis, Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Kristina Buslajeva, Menininkų grupės „Žuvies akis” pirmininkė Goda Giedraitytė, vicemeras Arvydas Cesiulis, Žvejų rūmų direktoriaus pavaduotoja Nemira Trakumienė, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė. Jos sudėtyje dar buvo B. Šarka ir Klaipėdos kultūros magistras Gitaras Grajauskas. Abu jie posėdyje nedalyvavo – pirmasis dėl jo paties nominavimo, antrasis buvo išvykęs.

Pagal minėtąją tvarką, Klaipėdos kultūros magistro regalijos – piliavietėje rasto renesansinio žiedo paauksuota kopija – įteikiama rugpjūčio 1-ąją minimo Klaipėdos gimtadienio proga, uostamiesčio piliavietės princo Frydricho poternoje.

Nuo 2003 metų, kai gimė ši tradicija, Klaipėdos kultūros magistro vardas yra suteiktas 35 iškiliems menininkams. Pernai šis titulas suteiktas skulptoriui Algirdui Bosui ir fotografui Remigijui Treigiui.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Paaiškėjo naujieji Klaipėdos kultūros magistrai”: 6

 1. Anonimas parašė:

  Senosios miesto kultūros ir meno tarybos įgaliojimai jau seniai pasibaigė. Ar teisėtai išrinkti naujieji kultūros magistrai? Jie abu puikūs menininkai to nusipelnė. Bet juridinė pusė taip pat svarbi ir neturi mesti šešėlio.

 2. Vilija parašė:

  Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog mūsų mieste gyvena ir kuria tokie menininkai. Regina Šaltenytė – talentinga, mylima Aktorė ir nuostabus Žmogus! Sveikinimai!

 3. Loreta parašė:

  Neturiu nieko prieš naujai išrinktus Kultūros magistrus. Ypač džiugu dėl M. Bačkaus. Tik neaišku kas ir kokiu būdu pratęsė Kultūros ir meno tarybos įgaliojimus?https://www.klaipeda.lt/data/public/uploads/2019/04/2018_kmt-ataskaita.pdf

 4. Agnija parašė:

  Labai džiaugiuosi, kad šis garbingas titulas suteiktas maestro Mindaugui Bačkui. Greta visų jo nuopelnų Klaipėdos kultūrai, bene ryškiausiai spindi Violončelės festivalis. Toks žmogus tai tikra likimo dovana mūsų uostamiesčiui. Sveikinu ir linkiu naujų sumanymų ir… nepalikti mūsų.

 5. Jau trečią kartą (nuo 2010 m.) siūlome Arvydą (Beną) Šarką kultūros magistro žiedui – kodėl šiam iškiliam, fenomenaliam, europinio mąsto kūrėjui iki šiol kultūros magistro titulas nesuteikiamas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Išrinkti dar trys Klaipėdos miesto kultūros magistrai

Klaipėdos savivaldybės praneša, jog minint Klaipėdos miesto gimtadienį, rugpjūčio 1-ąją, bus pagerbti dar trys miesto kultūros magistrai. Šiemet šį garbingą ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This