P0

Politika

Kapelionams atlyginimą mokės iš biudžeto: kaip balsavo klaipėdiečiai (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-07-11


Nors klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas ragino nepritarti Vidaus reikalų ministerijos norui valstybės biudžeto lėšomis apmokėti religinių darbuotojų paslaugas, Seimas šio parlamentaro raginimo neišgirdo ir ketvirtadienį balsavo už tai, kad būtų papildytas Vidaus tarnybos statutas, leidžiantis statutinėse įstaigose teikti sielovados paslaugas vidaus tarnybos sistemos pareigūnams ir už tai kapelionams mokėti iš šalies biudžeto lėšų.

Policijos pareigūnai, prokurorai bei kiti teisėsaugininkai kasmet dalyvauja ir meldžiasi Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Policijos nuotr.

Iš 4 Seimo narių, kurie balsavo prieš šio įstatymo priėmimą, net trys – klaipėdiečiai. Tai Simonas ir Eugenijus Gentvilai bei Gintaras Vaičekauskas.

Tuo metu tarp 78 Seimo narių, balsavusiųjų už šį įstatymą, buvo keturi klaipėdiečiai, du ir kurių išrinkti vienmandatėje apygardoje. Tai Dainius Kepenis ir Algimantas Kirkutis bei pagal partinius sąrašus į Seimą patekusios Irena Šiaulienė ir Irina Rozova. Šie parlamentarai pritarė daugumos nuomonei, kad už kapelionų atliekamas dvasines paslaugas mokėti iš šalies biudžeto yra priimtina.

Dar du klaipėdiečiai parlamentarai – Agnė Bilotaitė ir Naglis Puteikis – balsavime nedalyvavo.

Kaip rašoma šio dokumento aiškinamajame rašte, kapelionai sielovados paslaugas teikia Policijos departamente, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams Kalėjimų departamente, tačiau jų veiklos statutinėse įstaigose teisinis pagrindas nėra nustatytas Vidaus tarnybos statute ar kituose statutinių įstaigų veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose.

„Mes nuolat gauname paklausimus iš Valstybės kontrolės, kokiu pagrindu jie yra sistemoje, kodėl mes jiems mokame, sakykime, kai kurie dirba 0,25 etato, kai kurie 0,5 etato. Todėl radę geriausią nuostatą, suderinę su Šventuoju Sostu, vykdydami sutartyje numatytus tam tikrus įsipareigojimus, teikiame šį pasiūlymą“, – projekto pristatymo Seimo nariams metu sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Tuo metu S. Gentvilas teigė, jog šios paslaugos turėtų būtų apmokamos iš religinių bendruomenių lėšų, o biudžeto pinigus tikslingiau būtų panaudoti, apmokant profesionalių psichologų pareigūnams teikiamą pagalbą.

Priimtu įstatymu įtvirtinta, kad pagal centrinių statutinių įstaigų vadovų susitarimus su tradicinėmis ir kitomis valstybės pripažintomis religinėmis bendruomenėmis ar bendrijomis galės būti vykdoma pareigūnų sielovada ir teikiamos su sielovada susijusios paslaugos. Šiais susitarimais nustatomos dvasininkų (kapelionų) teisės, pareigos, darbo sąlygos ir kompetencija.

Įstatymas priimtas 78 Seimo nariams balsavus už, 4 – prieš ir susilaikius 20 parlamentarų.


  2019-07-11

  4 komentarai “Kapelionams atlyginimą mokės iš biudžeto: kaip balsavo klaipėdiečiai”

  1. Avatarzenonas priekuliškis (IP: 86.100.20.52)

   Visiškas absurdas, represantams už nusikalstamus veiksmus prieš mus, atleidimus duos iš mūsų pinigų išlaikomi kapelionai. Lai išlaiko juos Vatikanas. Turi savo palocius, kur viskas iš aukso, nei paveiksluoti, nei skelbti spaudoje neleidžia.

  2. AvatarNu (IP: 86.38.185.51)

   Lietuvoje nėra valstybinės religijos, bažnyčia atskirta nuo valstybės, tai prie ko čia dvasininkų kišimas į valstybės tarnybas, jeigu yra tikinčiųjų policininkų, tai tegul eina į bažnyčią, jeigu jiems reikia dvasininkų.
   Tai ir klausimas kodėl mokėjo jiems, buvo etatai, dundukas ministras vietoje to, kad neleistų pažeidinėti Konstitucijos, tai dar ir paprašė, kad priimtų antikonstitucinius įstatymus.
   Puteikis, kaip visada, nuo svarbių balsavimų išsisuka.

  3. AvatarPinigai sielos neturi (IP: 188.69.195.122)

   Trys bedieviai balsavo prieš. Jų kukltas- ne dvasingumas. Nesistebiu, o jų ir nerenku. “Masiuliniai” politikai, jau esantys politikos užribyje.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Kalba ne apie tikėjimą ar netikėjimą, jei nesupratote. Kalba apie tai, kad visiems kunigams atlyginamas, kaip žinia, mokamas iš religinių bendruomenių lėšų, o štai kapelionams padarytos išimtys – jiems mokėsime mes visi, mokesčių mokėtojai, nors jie savo paslaugas teikia tik mažai grupelei gyventojų – policininkams. Mano nuomone, kaip ir tų trijų klaipėdiečių Seimo narių, tai nėra teisinga.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt