P0

Fotoreportažai, Kultūra

Folkloro festivalyje – ir argentinietiškas tango

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-07-13


Po lietingos ir vėsios savaitės savaitgalį nušvitęs pajūrio dangus į miestą išviliojo būrius uostamiesčio gyventojų ir svečių, juoba kad šeštadienį vienu metu vyko net du dideli renginiai –  tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos” ir Aludarių diena.

Kiek po pietų Teatro aikštėje susirinkę daugiausia vyresnio amžiaus žmonės džiaugėsi, netikėtai pakliuvę į svečių iš tolimosios Argentinos repeticiją, tačiau kartu ir stebėjosi, kodėl visi pagrindiniai festivalio koncertai numatyti tik antroje dienos pusėje.

„Folkloro festivalis labiau domina vyresnius žmones, ne jaunimą, bet dieną aikštėje nieko įdomaus nevyksta, viskas nugrūsta į vakarą”, –  „Atviros Klaipėdos” žurnalistei guodėsi inteligentiškos išvaizdos vyras, pasidžiaugęs bent tuo, kad jam kartu su žmona pavyko pamatyti, kaip mitais apipintą aistringą šokį – argentinietišką tango – atlieka šios šalies pora. Tuo metu patys argentiniečiai susirinkusiems sakė, jog vakare viskas bus kur kas geriau ir kvietė į jų koncertą atvykti 19 val.

Teatro aikštėje užkalbinome gražiai apsirėdžiusias moteris. Paaiškėjo, kad jos į festivalį atvyko net iš Molėtų rajono, iš Mindūnų kaime įsikūrusio Ežerų žvejybos muziejaus. Molėtiškės besidomintiems noriai demonstravo neįprastą maketą ir pasakojo apie senąją žvejybos ežeruose tradiciją, tinklų mezgimą.

„Mes nuolat dalyvaujame įvairiuose renginiuose ir festivaliuose, o šį maketą, kurį matote, pristatome pirmą kartą, dažniausiai mes vietoje demonstruojame, kaip buvo mezgami tinklai, kuriais 19 amžiuje buvo žvejojama ežeruose, tai sena mūsų krašto tradicija”, – sakė Alfreda Petrauskienė, kvietusi klaipėdiečius apsilankyti Molėtų krašte ir susipažinti su gausiausia sukaupta senųjų žvejybos priemonių ekspozicija Lietuvoje. Muziejus įsikūręs buvusioje mokykloje, o ekspozicija išdėstyta atstatytoje 19 a. žvejo pirkioje ir svirne.

Tuo metu minėtu maketu susidomėjusiai angliakalbei lankytojai jaunesnė molėtiškių kolegė kantriai bandė paaiškinti tinklų mezgimo ir žvejybos subtilybes.

Keletas baigiamųjų festivalio renginių numatyta dar ir sekmadienį.


2019-07-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt