P0

Svarbu, Verslas

Nauja LEZ gamykla: lėčiau, bet juda (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-07-16


Gyvūninės kilmės baltymų gamyklą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statyti nusprendusi  Ispanijos kapitalo UAB „Capella Baltica” statybas leidžiantį dokumentą planavo gauti pirmame šių metų ketvirtyje, tačiau tik dabar viešam svarstymui pristatė projektinius pasiūlymus.

Itin rezervuotai tokias investicijas šių metų pradžioje pasitikusios asociacijos „Klaipėdos Marių bendruomenė” vadovė, miesto Tarybos narė Ligita Girskienė teigia, jog verslininkai atsakė į visus klausimus, atsižvelgė ir į visas pastabas. Tačiau įmonės veiklą žadama aktyviai stebėti.

Panevėžio statybos tresto vizualizacija

Apie „Capella Baltica“ planus investuoti Klaipėdos LEZ 10 mln. EUR į 2500 kv. m ploto miltelių ir aliejinių ekstraktų gamyklą bei laboratoriją buvo paskelbta dar 2018 m. vasarį. Šių metų pradžioje patikslinta, kad projektas keičiamas – bus statoma gamykla, kurioje iš šaldytos gyvulinės kilmės žaliavos bus išgaunami taukai ir baltymai. Kartu didinamos ir planuojamos investicijos – nuo 10 iki  13 mln. eurų. Bendrovė ketina įdarbinti iki 40-ies inžinierių, biochemikų ir kitų specialistų.

Sausį įvyko ir „Klaipėdos Marių bendruomenė” organizuotas gyventojų susirinkimas, kurio metu žmonės reiškė įvairiausius nuogąstavimus, pasirašė po kreipimusi į atitinkamas instancijas.

Praėjusį penktadienį jau buvo paskelbti gamyklos projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė Panevėžio statybos trestas. Juose rašoma, kad projektuojama moderni kiaulės taukų ir baltymų gamykla, į kurią žaliavos  – šaldyta kiaulės oda – bus tiekiamos jūriniuose konteineriuose.

Pasak L. Girskienės, penkiems žmonėms iš bendruomenės buvo sudaryta galimybė nuvykti į Nyderlandus ir susipažinti su analogiška gamykla.

„Kvapų jokių ten nebuvo. Jie kaip ir norėjo gauti iš mūsų raštišką sutikimą, kad neturime jokių pretenzijų dėl jų veiklos, bet aš atsisakiau rašytis, nes negaliu viena priimti sprendimo. Sakiau, kad jei bus kvapų – tikrai skųsime”, – sakė L. Girskienė.

Pasak jos, tiek patys verslininkai, tiek jų projektuotojai per kelis vykusius susitikimus atsakė į visus klausimus, atsižvelgė į visas teiktas pastabas.

„Ir Visuomenės sveikatos centras nepasirašė dokumentų tol, kol su mumis jie nesusiderino”, – sakė pašnekovė.

INFORMACIJA

Susipažinti su gamyklos projektiniais pasiūlymais galia iki liepos 29 d.  Turgaus a. 25, Klaipėdoje, darbo dienomis, nuo 8 iki 17.00 val. (tel. 861543972) arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt.

Pasiūlymus galima teikti iki tos pačios datos raštu Verkių g. 25C, Vilnius, LT 08223, AB Panevėžio statybos trestas, gavėjas: PV Ruslan Timofejev, arba el. p. ruslanas@pst.lt. 

Viešas susirinkimas vyks liepos 30 d. 17 val. Turgaus a. 25, Klaipėdoje.


  2019-07-16

  4 komentarai “Nauja LEZ gamykla: lėčiau, bet juda”

  1. Avatar8 (IP: 85.232.134.106)

   Biski ne i tema, bet kas bus Sirijaus gamykloje?

  2. AvatarRiebalai kvepės žibuoklėm! (IP: 86.100.89.119)

   Taigi, kaip nepasirašysit? Kelionė nemoksma, o nemokamas sūris būna tik spąstuose! Nežinojote, ponia Girskiene? Nieko naujo, verslas jus jau nupirko! Ir apdairiai dar reikalauja pasirašyti! Bus smarvė, bus. Iš tokios atliekinės gamybos negali tikėtis žibuokliu kvapo. Tai užprogramuota iš anksto. Tik viskas juda nesustabdomai į priekį. Pilipavičiaus įstaiga viską pasirašys

  3. AvatarIrena (IP: 78.60.175.199)

   Ar nebus smarvė kaip Rietave su panašia gamykla??

  4. AvatarValerij (IP: 188.69.194.66)

   laba diena,gal reikia darbininku?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt