Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

„Muzikinis rugpjūtis pajūryje” vilios žanrų ir stilių įvairove

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-07-23


Pirmą kartą atviroje istorinėje miesto dalyje pristatoma opera, daug žadanti baleto premjera, džiazuojantys teatro choristai, klasika tapusios estradinės dainos, simfoninis koncertas bažnyčioje, Ukrainos baleto žvaigždžių pasirodymas –  toks įvairiam muzikiniam skoniui skirtas žada būti jubiliejinis, 25-asis, tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje”, kurio programa antradienio popietę išsamiai buvo pristatyta pajūry vykusioje spaudos konferencijoje.

Pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Laimos Vilimienės, skaičius 25 rodo „festivalio kokybę, istoriją ir tęstinumą”.

„Jau patys žanrai nurodo, kad tai yra didelio masto renginiai ir išlaikyti tokį festivalį yra labai sudėtinga”, – teigė ji.

Spaudos konferencijoje dalyvavo (iš kairės): Laima Vilimienė, Tomas Ambrozaitis, Modestas Barkauskas, Elvita Brazdylytė, Martynas Rimeikis ir Marijus Jacovskis. Palmiros Mart nuotr.

Kertiniu festivalio akcentu laikoma Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė” premjera, kuri įvyks rugpjūčio 16 – 17 d. Palangos koncertų salėje, o rugpjūčio 18 d. baleto sutrumpintas variantas bus parodytas ir Juodkrantėje.

Spaudos konferencijoje dalyvavę visi pagrindiniai baleto statytojai, Lietuvoje žinomi savo sričių asai – dirigentas Modestas Barkauskas, choreografas Martynas Rimeikis, scenografas Marijus Jacovskis ir kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė – akcentavo E. Balsio muzikos šiuolaikiškumą ir tiesioginį poveikį jų kūrybai.

„Apsidžiaugiau, kad išvengiau pagundos tapti svarbesniu nei Eduardas Balsys, nusprendžiau visus atsakymus ir klausimus rasti muzikoje, nes muzika yra be galo turtinga”, – sakė choreografiją baletui kūręs M. Rimeikis. Panašiai kalbėjo ir M. Jacovskis, išreiškęs viltį, kad netradicinė, šiuolaikinė scenografija, atsisakius įprastų klišių, nebus pakenkusi kompozitoriaus muzikai. Tuo metu dirigentas statytojas M. Barkauskas džiaugėsi trumpam sugrįžęs į Klaipėdą, kurioje ir prasidėjo jo, kaip dirigento, kūrybinis kelias.

Šiais metais minimos 100-osios E. Balsio gimimo metinės festivalyje bus paminėtos ir jo dainų koncertu „Aš – senas jūrininkas”, kuris įvyks rugpjūčio 2 d. Laikrodžių muziejaus kiemelyje ir taps bendro Muzikinio teatro ir tarptautinės jaunųjų menininkų rezidencijos „Išbandyk profesiją” finaliniu renginiu.

Festivalyje kitokiame amplua pasirodys ir Muzikinio teatro choristai, kurie rugpjūčio 9 d. „Jazzpilyje” atliks specialią džiazo programą, pavadintą „Atsarginio kelio muzika”.

Kultūros straipsnių vidus

Abejingų neturėtų palikti ir rugpjūčio 8 d. Žvejų rūmuose pasirodysiantys žymiausi Ukrainos baleto artistai, prie kurių prisijungs ir kolegos iš Lietuvos operos ir baleto teatro, bei rugpjūčio 10 d. Klaipėdos koncertų salės Vasaros estradoje kartu su Muzikinio teatro orkestru koncertuosiantis lūpinės armonikėlės virtuozas iš Italijos.

Prasidėjęs Klaipėdos gimtadienį – rugpjūčio 1 d. –  uostamiesčio piliavietėje pirmąsyk lauko erdvėje pristatoma Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai”, festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” baigsis rugpjūčio 23-ąją Baltijos kelio 30-mečiui skirtu koncertu „Vienybės muzika” Palangos bažnyčioje.

Beje, abu minėtieji pradžios ir pabaigos renginiai bus nemokami. Veltui šokio spektaklio „Eglė žalčių karalienė” ištraukas galės stebėti ir Juodkrantės gyventojai bei kurorto svečiai.

Visą festivalio programą rasite čia.


2019-07-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt