P0

Politikų tribūna

Prašo prezidento vetuoti Miškų įstatymo pakeitimus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-25


Klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamas vetuoti antradienį Seimo priimtus Miškų įstatymo pakeitimus, ribojančius miškų ūkio paskirties žemės sklypų įsigijimo plotus.

„Šis įstatymo projektas sukurs išskirtines konkurencines sąlygas tam tikriems asmenims, varžys laisvo kapitalo judėjimą bei nesudarys tinkamų sąlygų privatiems miškų savininkams vykdyti ūkinės veiklos”, – teigia Simonas Gentvilas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Miškai yra vertybė, kurią reikia saugoti, tačiau ne tokiais būdais. Sąžiningi miškų savininkai, kurie laikosi nustatytų valstybės aplinkosaugininkų reglamentavimų užsiimdami ūkine veikla neturi patirti ribojimų įsigyjant miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotus. Šie įstatymo pakeitimai – populistiniai, iškreipiantys sąžiningos konkurencijos sąlygas. Aplinkos apsaugos komitetas jau buvo atmetęs šį įstatymo projektą kaip netinkamą ir žalingą valstybei – jis buvo grąžintas iniciatoriams tobulinti, valstybės vadovas turėtų atkreipti dėmesį į netinkamą įstatymo projektą ir užkirsti kelią jo įsigaliojimui“, – pranešime spaudai cituojamas Seimo narys.

S. Gentvilas taip pat pabrėžia, kad įstatymo projektą kritikavo Seimo kanceliarijos teisės departamentas, Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos, Konkurencijos taryba, Specialiųjų tyrimų tarnyba bei pati Vyriausybė. Savo neigiamą požiūrį papildomai išreiškė ir Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, advokatų profesinė bendrija „Greenlex“ bei Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

„Tokia gausybė neigiamų išvadų miškų įstatymo pakeitimo atžvilgiu rodo, kad įstatymo projektas yra paruoštas netinkamai ir negali įsigalioti. Įstatymo projektas Seimo aplinkos apsaugos komiteto sprendimu buvo atmestas ir grąžintas tobulinti. Seimo sprendimu buvo priskirtas naujas – Kaimo reikalų komitetą. Šiame komitete be jokios argumentacijos buvo atmesti visi pateikti valstybės institucijų ar organizacijų pateikti pasiūlymai, pakeitimai ar nuomonės. Tai rodo, kad Kaimo reikalų komitetas tinkamų argumentų šiam įstatymo projektui neturi ir vadovaujasi tik populistiniais ir emociniais argumentais, o jo nariai nesigilina į pačią situaciją ir galimas žalingas pasekmes valstybei po įstatymo projekto įsigaliojimo“, – kalba politikas.

Antradienį priimtais miškų įstatymo pakeitimais privačių savininkų maksimalų nuosavybės plotą siekiama riboti ir sumažinti iki 1500 ha., nors 2017 m. liepą vykdytos miškų urėdijų reformos metu Aplinkos ministerija teigė, jog 42 urėdijos, kurių vidutinis plotas svyruoja nuo 22000-25000 ha, yra per mažos pelningai ir efektyviai vykdyti miškų ūkininkavimą.

„Šis įstatymo projektas sukurs išskirtines konkurencines sąlygas tam tikriems asmenims, varžys laisvo kapitalo judėjimą bei nesudarys tinkamų sąlygų privatiems miškų savininkams vykdyti ūkinės veiklos. Turime saugoti miškus ir tai daryti tinkamais būdais, nuosavybės ploto ribojimas nėra tinkamas, todėl prašau prezidentą Gitaną Nausėdą vetuoti šio įstatymo pakeitimus“, – teigia parlamentaras.


2019-07-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt