P0

Svarbu, Sveikata

Naujo ligoninės direktoriaus paskyrimo nesustabdė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-02


Per teismą Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus konkurso rezultatus bandančiam užginčyti jo nelaimėjusiam buvusiam įstaigos vadovui Romaldui Sakalauskui nepavyko pasiekti, kad iki bylos išnagrinėjimo pareigų negalėtų eiti nugalėtoju pripažintas Darius Steponkus.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo posto netekęs Romaldas Sakalauskas teisme patyrė pirmą nesėkmę. Algirdo Kubaičio nuotr.

R. Sakalauskas Vilniaus apylinkės teismo prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti sveikatos apsaugos ministrui priimti sprendimą skirti Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigoms D. Steponkų, uždrausti vykdyti su juo jau sudarytą darbo sutartį (pareigas naujasis vadovas praėjo eiti rugpjūčio 1 d.).

Tačiau bylą nagrinėjanti teisėja Gitana Butrimaitė tokio prašymo netenkino. Teismo neįtikino R. Sakalausko argumentai dėl jo paties terminuotos darbo sutarties nutraukimo aplinkybių, taip pat ir išplatinti Klaipėdos ligoninės kolektyvo, kai kurių Seimo narių kreipimaisi dėl sveikatos apsaugos ministro veiksmų, galimo piktnaudžiavimo padėtimi, interesų konflikto, organizuojant konkursą į Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas. Nutartyje rašoma, kad tokie argumentai neturi tiesioginio ryšio su ieškinio reikalavimais (konkurso rezultatų panaikinimu), jų užtikrinimu, kartu ir viešuoju interesu bei prieštarauja ekonomiškumo ir proporcingumo principams.

Teismas pažymėjo, jog tuo atveju, jei būtų priimtas R. Sakalauskui palankus teismo sprendimas, Sveikatos apsaugos ministerijai tektų iš naujo organizuoti konkursą į ligoninės vadovo pareigas, o dėl to teismo sprendimo vykdymas negalėtų pasunkėti arba pasidaryti negalimas, nes D. Steponkus tada būtų atleistas iš pareigų Darbo kodekso 60 straipsnio pagrindais (darbo sutarties nutraukimas nesant darbo sutarties šalių valios).

Ši nutartis dar gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui.

R. Sakalauskas ligoninei vadovavo nuo 2000 metų. Sulaukusi jo skundo dėl konkurso Specialiųjų tyrimų tarnyba kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų galimą interesų konfliktą.

Jis galėjo kilti dėl to, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudarytai atrankos komisijai vadovavo laikinoji ministerijos kanclerė Odeta Vitkūnienė, kurios motina dirba Šilutės ligoninėje. Pastarajai iki laimėto konkurso vadovavo D. Steponkus. VTEK vėliau priėmė sprendimą pradėti atitinkamą tyrimą.


  2019-08-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt