P0

Fotoreportažai, Regionas

Į žygį Palangoje išsiruošė ir 96 metų senolė

Iveta Danieliūtė
2019-08-10


Nors Palangoje savaitgalis ir prasidėjo apsiniaukusiu dangumi, tačiau lietaus lašai neatbaidė turistų ir vietinių gyventojų nuo pasivaikščiojimo po miestą. Į pagrindinę renginio „Žalios ir saugios europiečių atostogos 2019“ programos dalį – pėsčiųjų žygį – susirinko 300 dalyvių, tarp jų – ir 96 metų Birutė.

„Neuždarėme eismo, nes manėme, kad bus apie 50 žmonių“, – susižavėjusi susirinkusių žmonių gausa sakė sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaitė.

Nors Birutė sakė nenorinti dėmesio, tačiau jos aktyvaus gyvenimo entuziazmu visi pasidžiaugė plojimais. Ivetos Danieliūtės nuotr.

Ji minėjo, jog iš pradžių organizatoriai planavo padaryti tik 150 medalių, bet džiaugėsi, kad jų pagamino daugiau. Į žygį susirinkusių dalyvių skaičius viršijo visus lūkesčius – buvo išdalyti visi 300 medalių.

Į vienuoliktą kartą Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamą renginį Palangoje atvyko net ir 96 metų Birutė. Ji – buvusi medikė – sako žinanti, kad vaikščioti būtina. Į žygį pasipuošusi oranžiniais kedukais Birutė lietaus nebijo – užantyje skėtis. Už aktyvumą ir pasiryžimą dalyvauti žygyje moteriai medalis įteiktas dar net nepradėjus eiti. Nors Birutė sakė nenorinti dėmesio, tačiau jos aktyvaus gyvenimo entuziazmu visi pasidžiaugė plojimais.

Žygyje naudota Vlados Musvydaitės sukurta nemokama mobilioji programėlė #walk15. Joje pažymėtas visas 7,3 kilometrų žygio maršrutas su sustojimo punktais, kuriuose yra pateikta informacija, susijusi su saugumu saulėtų atostogų metu, ar istorijos apie tam tikras Palangos vietas. Taip paprastas pasivaikščiojimas tapo ekskursija turistams ar žinių pagilinimu vietiniams.

Žygio maršrutas prasidėjo Palangos centrinėje miesto aikštėje, tęsėsi jūros link, kur dalyviai susitiko su Palangos gelbėtojais. Jie mokė atėjusius, kaip teikti pirmąją pagalbą skęstančiajam. Toliau  žingsniuota Meilės alėja ir Vytauto gatve grįžta į pačią pradžią, kur dalyviams buvo įteikti medaliai.

Žygyje nusprendę nedalyvauti žmonės centrinėje Palangos aikštėje galėjo pasikalbėti su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos kariuomenės atstovais. Taip pat buvo galimybė pasigaminti suvenyrų iš natūralių medžiagų bei pažaisti žaidimus, kurie pagaminti iš antrinių žaliavų.

Vakare visų laukė pokalbis su Martynu Starkumi ir Vytaru Radzevičiumi apie jų keliones ir būtiną saugumą jose, o renginį užbaigė „Lemon Joy“ gyvo garso koncertas.

Ivetos  Danieliūtės nuotr.


  2019-08-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt