P0

Svarbu, Transportas

Klaipėdos viešasis transportas: „Google Maps” turėtų atsirasti šiemet (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-12


„Atsidarykite „Google Maps” ir bandykite surasti viešojo transporto maršrutą iki bet kurio lankytino objekto – tai bus pats geriausias pavyzdys, kaip Turizmo informacijos centras rūpinasi miesto įvaizdžiu turizmo srityje”, – paskambinęs „Atvirai Klaipėdai” sakė klaipėdietis, užsiimantis butų nuoma.

Laikinasis VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) vadovas Andrius Samuilovas pats šią situaciją atvirai vadina sena gėda ir sako, jog tokia funkcija „Google Maps” turėtų atsirasti dar šiemet.

Klaipėdoje, skirtingai nei Kaune ar Vilniuje „Google Maps” kol kas nepadės keliauti viešuoju transportu.

Pasak minėtojo klaipėdiečio, jo svečiai iš užsienio kraipo galvas, nesuprasdami, kodėl miesto viešojo transporto maršrutai nėra integruoti į „Google Maps”.

„Juk ir patys išvykę užsienyje tikriausiai pirmiausia naudojatės „Google Maps”, o ne kokiais nors popieriniais žemėlapiais ar bandote susirasti vietinio transporto puslapius. „Google Maps” iškart pateikia informaciją gimtąja žmogaus kalba, o tai juk labai patogu. Ir kas svarbiausia, tokia paslauga veikia Vilniuje, Kaune, o Klaipėdoje kažkodėl – ne. Juk čia reikia tik patiems miesto atstovams suvesti informaciją”, – dėstė vyras.

A. Samuilovas nesigynė, jog sutvarkyti šį reikalą reikia ne Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrui, o būtent jo vadovaujamai įstaigai.

„Tai – sena mūsų gėda. Testinį variantą pasileidome jau tikriausiai prieš pusantrų metų. Buvo šeši neatitikimai „Google” reikalavimams.  Kelis mėnesius truko jų šalinimas. Buvo likęs tik vienas, bet sustojome, nes buvo pradėti intensyviai vykdyti daug resursų pareikalavęs naujosios elektroninio bilieto sistemos įdiegimo bei kiti projektai”, – aiškino A. Samuilovas.

Pasak jo, vienintelis dar likęs kliuvinys yra žiediniai maršrutai, „nepatinkantys” „Google”. Anot A . Samuilovo, prie šio reikalo kaip tik sugrįžta praėjusią savaitę ir tikimasi artimiausiu metu rasti sprendimą bei iki metų galo paleisti šią paslaugą.


  2019-08-12

  2 komentarai “Klaipėdos viešasis transportas: „Google Maps” turėtų atsirasti šiemet”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt