P0

Švietimas

Klaipėdoje Rugsėjo pirmąją minės rugsėjo 2-ąją (papildyta) (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-08-23


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skelbia, jog Mokslo ir žinių dienai, Rugsėjo 1-osios šventei sutapus su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Mokyklos šiemet galės pasirinkti, ar mokslo metų pradžios šventė vyks pirmadienį, rugsėjo 2 dieną, ar sekmadienį, rugsėjo 1 dieną.

Galimybė apsispręsti mokyklai numatyta Bendruosiuose ugdymo planuose.

Švietimo vidus

Ugdymo procesą pradėjus šeštadienį ar sekmadienį, mokytojams taikomas apmokėjimas kaip poilsio dieną. Darbo kodeksas nustato, kad už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, darbuotojams mokama ne mažiau kaip dvigubai.

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovas spaudai Vitalijus Čiapas „Atvirą Klaipėdą” informavo, jog oficialiai mokslo metų pradžios šventė uostamiestyje bus minima rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, tačiau jei atsiras mokyklų, norinčių ją paminėti tikrąją dieną, sekmadienį, tai daryti joms nedraudžiama.

Išsamesnę informaciją apie naujaisiais mokslo metais moksleivių ir pedagogų laukiančias naujoves žadama pateikti kitą savaitę vyksiančios spaudos konferencijos metu.

Iš viso šalyje į daugiau nei tūkstantį mokyklų šiemet susirinks apie 320 tūkst. mokinių, iš jų – apie 29 tūkst. pirmokų, 22 tūkst. – abiturientų.


2019-08-23

Vienas komentaras apie “Klaipėdoje Rugsėjo pirmąją minės rugsėjo 2-ąją (papildyta)”

  1. Rugsėjo pirmoji yra šventė. Taip savivaldybė tikisi sutaupyti kitų mokesčių mokėtojų ir kitų darbdavių sąskaita, kad nemokėtų mokytojams. Kiek tėvų išsiprašinės iš darbo, o už juos turės dirbti kiti? Šventė galėtų vykti ir sekmadienį, kai visi laisvi, o mokytojams kaip ir visiems gyvenantiems pagal Darbo kodeksą turėtų būti perkelta poilsio diena, pavyzdžiui, į rugpjūčio 30 d. Betgi ne, už šventę mokės kaip už visą darbo dieną, todėl tegu 1 mokytojas padirbės pusę dienos, o 20 klasės tėvų sukasi, kaip nori. Visiems tas išsisukinėjimas suprantamas, išskyrus savivaldybę ir Švietimo skyrių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt