P0

Mums rašo

Balticum TV pareiškimas dėl L. Girskienės (1)

Atvira Klaipėda

Vladas Straupas, Balticum TV programų direktorius 
2019-09-11


Viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose ir „YouTube“ platformoje toliau yra nuolat skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija apie Balticum TV.

Todėl norime papildomai paaiškinti susidariusią situaciją dėl Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės Ligitos Girskienės skleidžiamos tikrovės neatitinkančios informacijos.

Tarybos narė Ligita Girskienė, paskleisdama tikrovės neatitinkančią informaciją, rėmėsi ne oficialiais duomenimis, o socialiniame tinkle patalpinta nepatikrinta informacija (vieno žmogaus nuomone).

Pabrėžiame, kad Ligita Girskienė, prieš paviešindama tikrovės neatitinkančią informaciją, nesikreipė į UAB „Balticum TV“ su prašymu pateikti ją dominančią informaciją.

Balticum TV žiniose niekada nebuvo ir nebus pateikiama apmokėta informacija. “Facebook” nuotr.

Pabrėžiame, kad Ligita Girskienė, kaip Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė, gali gauti visą ją dominančią informaciją, kreipdamasi į savivaldybės tarybos sekretoriatą. Tai nebuvo padaryta.

Ligita Girskienė yra Klaipėdos m. savivaldybės Tarybos narė, Kontrolės komiteto pirmininkė, Etikos komisijos narė. Ji yra aukšto rango politikė, todėl jai keliami ypatingi etikos bei kiti reikalavimai.

Visi Lietuvos Respublikos piliečiai, o ypač politikai, turi laikytis galiojančių teisės aktų. Prieš viešinant bet kokią informaciją, būtina išsiaiškinti jos kilmę bei teisėtumą.

UAB „Balticum TV“ kreipimasis į Etikos komisiją yra grįstas tuo, kad prieš paskleidžiant tikrovės neatitinkančią informaciją Ligita Girskienė nesiėmė būtinų teisėtų procedūrų pagrįsti savo teiginius:

 • Remiamasi socialinio tinklo įrašu, o ne oficialia informacija.
 • Ligita Girskienė nesikreipė į UAB „Balticum TV“ dėl viešinimo informacijos.
 • Ligita Girskienė nesikreipė į Klaipėdos m. savivaldybės administraciją dėl informacijos.
 • Socialiniame tinkle po skundo pateikimo buvo toliau platinama tikrovės neatitinkanti informacija pasitelkiant tarpininkus -https://www.youtube.com/watch?v=09Et_5hI3oE

UAB „Balticum TV“ teikia reklamos ir viešųjų ryšių paslaugas daugeliui užsakovų, tarp jų ir Klaipėdos miesto savivaldybei. Kiekvieną savaitę yra kuriamas informacinis siužetas, kuriame Klaipėdos savivaldybė pateikia aktualią informaciją miesto gyventojams. Siužetai yra kuriami apie savivaldybės veiklą, o ne apie atskirų politikų ar jų grupių veiklą (kaip to pageidauja kai kurie tarybos nariai).

Siužetai yra rodomi ne žinių metu, o atskiru reklamos laiku. Visi sukurti siužetai yra įkeliami į Klaipėdos savivaldybės facebook paskyrą, t.y. visi norintys gali viešai gauti šią informaciją. Ligita Girskienė taip pat galėjo šią informaciją gauti viešai ir be jokių specialių prašymų. Pridedame nuorodas:

1)https://www.klaipeda.lt/lt/gyventojams/informaciniai-vaizdo-filmukai/4327

2)https://www.youtube.com/channel/UCyuyp0bTRozE30z14MNDuxw/videos?view_as=subscriber

Balticum TV žinios yra visiškai atskira struktūra, kuri dirba savo darbą laisvai ir savarankiškai. Balticum TV žiniose niekada nebuvo ir nebus pateikiama apmokėta informacija. Viešųjų ryšių paslaugų teikimas neturi nieko bendro su Balticum TV žinių darbu ir veikla.


  2019-09-11

  Vienas komentaras apie “Balticum TV pareiškimas dėl L. Girskienės”

  1. geriau galėtų pasirūpinti kad jų žinių kartojimą matytų kiekvienas klaipėdietis, o ne tik tie kas turi FB paskyrą. Antra vertus, prieš darant tokius pareiškimus Kisos Varabjaninovo metodu, reikia iš tikrųjų tapti miesto bendruomenių o ne komercijos tv. t.y. grąžinti tiesioginio eterio laidas ar bent jau padaryti daugiau publicistikos. Ir reportažų apie valdžios darbą ir nevyriausybininkų akcijas. Vien žinių ir to parsidavėlio tapino ,,laikykitės jūs ten” tikrai nepakanka

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt