P0

Verslas

Išsikels Klaipėdos centrinis paštas (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-16


Lietuvos paštas pranešė, kad įvertinus Klaipėdos centrinio pašto būklę bei galimybes jame teikti šiuolaikiškas pašto paslaugas ir pastatą pritaikyti neįgaliesiems ar mamoms su vežimėliais, nuspręsta nuo spalio 1 d. jo paslaugas perkelti į naujas patalpas prekybos centre „Manto namai“ (Herkaus Manto g. 7).

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klaipėdos centrinis paštas įsikūręs prieš 126 metus statytame pastate, kuris buvo projektuotas visai kitoms reikmėms, todėl dabartinėms modernioms pašto paslaugoms nepritaikytas. Šiuo metu iš 3 tūkst. kv. metrų centriniame pašte naudojame tik pusę – 1462 kv. metrų, tačiau kokybiškoms šiuolaikinėms pašto paslaugoms teikti pakanka dar mažiau – apie 120 kv. metrų. Ieškodami patalpų persikėlimui, vertinome ne tik jų dydį, bet ir prieinamumą – kad būtų sudarytos sąlygos į paštą patekti neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais, be to, ne mažiau svarbu, kad paštą pasiekti būtų patogu tiek automobiliu, tiek pėsčiomis. Prekybos centro „Manto namai“ patalpos visus šiuos kriterijus atitinka“, – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Pasak jo, naujame moderniame pašto skyriuje bus įrengti 6 klientų aptarnavimo langeliai, suprojektuota patogi laukimo salė, įrengta savitarnos parduotuvė, kurioje klientai galės patys pasirinkti ir įsigyti įvairių atnaujinto asortimento siuntų pakavimo priemonių bei kitų prekių. Be to, siekiant pašto skyriuje sumažinti eiles, bus įrengta speciali vieta internetinėje savitarnos sistemoje manosiuntos.lt suformuotoms ir iš anksto apmokėtoms siuntoms palikti.

Tvirtinama, kad šis pokytis teigiamai paveiks ne tik pašto klientus, bet ir darbuotojus: naujose patalpose bus įrengtos patogesnės darbo vietos, kuriose pašto darbuotojai galės greičiau apdoroti pašto siuntas, o klientų aptarnavimo specialistai dirbs atviresnėje aplinkoje, kad galėtų greičiau pagelbėti salėje esantiems klientams.

Senojo pašto pardavimo procesas jau buvo skelbtas, tačiau vėliau nutrauktas. Klaipėdos centrinio pašto pastatas specialistų buvo įvertintas apie 1,6 mln. eurų.

ISTORIJA

Klaipėdos centrinio pašto rūmai buvo atidaryti 1893 m. spalio 16 d. Jų projektavimą prižiūrėjo ir darbus stebėjo pats Vokietijos imperatorius Vilhelmas II.  Paštas su bokštu nukentėjo per II pasaulinį karą. Pastato restauracija buvo pradėta 1969 m. Atkurti buvusį pašto interjerą imtasi kur kas vėliau – praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Pirmasis karilionas Klaipėdos senojo pašto bokšte buvo sumontuotas 1987–aisiais, po dviejų dešimtmečių jis buvo pakeistas nauju, Olandijos varpų liejykloje „Royal Eijsbauts“ nulietu 48 lygaus profilio varpų rinkiniu, kuris sveria net penkias tonas ir garsėja itin kokybišku skambesiu bei tembru.


  2019-09-16

  3 komentarai “Išsikels Klaipėdos centrinis paštas”

  1. Pašto paslaugos gali būti teikiamos ir kitur. Tik kas bus su tuo senu pastatu? Gzlėtų būti moderni Savivaldybės “vieno langelio” tarnyba, neggi Metrikacijos skyrius , kuris dabar reziduoja
   sovietiniame pastate.
   Suprntama, kad tą pastatą reijua renovuofi, įrengti liftą, pritaikyti pagal universalaus dizaino pricipus. Yra ir kitų Savivaldybės funkcijų, išbarstytų po Klaipėdužės miestelį, kurias vertėtų turėti šallia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt