P0

Sveikata

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – eilinis pažeidimas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-18


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antrą savaitę iš eilės vienbalsiai konstatavo, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojai daro pažeidimus – šįkart pripažinta, jog keturios darbuotojos pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus dalyvaujant viešųjų pirkimų procedūrose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pažeidimas konstatuotas personalo inspektorei Nijolei Būdaitei, buhalterei Ligitai Petrovai bei dviem Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vyresniosioms specialistėms – Ivetai Barauskienei ir Dovilei Čemertinienei.

Pareiga deklaruoti privačius interesus nuo pernai metų taikoma ir viešojo pirkimo komisijos nariams, asmenims, perkančiosios organizacijos vadovo paskirtiems atlikti supaprastintus pirkimus bei viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantiems ekspertams. Privačių interesų deklaracijas viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantys asmenys turi pateikti elektroninėmis priemonėmis ne vėliau, nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios. Šių asmenų privačių interesų deklaracijų duomenys pagal įstatymą yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje.

Anot VTEK pranešimo, tyrimo duomenys rodo, kad minėtosios darbuotojos ligoninės direktoriaus įsakymu 2017 m. buvo paskirtos eiti viešųjų pirkimų komisijos narių pareigas. Taigi šį faktą, įsigaliojus naujiems įstatymo reikalavimams, jos turėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijose iki sudalyvaujant 2018 m. sausio 10 d. ligoninėje vykdytame viešajame intervencinės medicinos reikmenų (kateterių) pirkime. Tačiau darbuotojos iki minėtojo viešojo pirkimo pradžios nedeklaravo fakto, kad yra viešųjų pirkimų komisijos narės.

Asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


2019-09-18

Vienas komentaras apie “Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – eilinis pažeidimas”

  1. kodel bijot rasyti apie tai koks dydelis nusikaltimas vyksta klaipedoje o gal ir visoje lietuvoje medicinoje? Kodel bijot rasyti apie tai kaip Nefridos kliinika mulkina savo pacientus, su suklastotais depresijos testais, kurie visiems rodo stipri depresija, taip jie bando apmulkinti ir pastumti visus i psichiatrija..tai zudikai, nusikalteliai, aferistai, ir tas testas patalpintas klaipedos universitetines ligonines gydytojo saite..jums tai neidomu?? ta afera vyksta uz mokesciu moketoju pinigus..kurie vietoje medicinos gauna, mulkinima ir zudima su psichotrpiniais. jurininku ligonines priimo skyriaus darbotojai taip pat visiems fabrikuoja psichikos sutrikimus, ir depresijas ir sizofrenijas ir kliedesius, tai tikri nusikalteliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt