P0

Švietimas

Moksleiviai – už „Ž.E.M.E.“ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-14


Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), reaguodama į šiandieninius Lietuvos ir pasaulio įvykius, skelbia inicijuojanti metinę ekologijos programą Lietuvos mokykloms. Bendradarbiaudama su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininku, klaipėdiečiu Simonu Gentvilu LMS sieks atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į globalias su ekologija susijusias problemas, ragindama visos šalies moksleivius veikti ir prisidėti prie švaresnio bei darnesnio visų piliečių gyvenimo jau šiandien.

Dėl klimato kaitos išėjo į gatves
„Fridays for Future“ dalyvauja ir Klaipėdos bei Vakarų regiono moksleiviai. Skaitytojos Vilijos nuotr.

Visuomenės dėmesį dėl klimato kaitos pavyko atkreipti Švedijos moksleivei Gretai Thunberg, surengusiai pirmą viešą mokyklos protesto akciją prie Švedijos parlamento. Moksleivės iniciatyva išaugo į masinį reiškinį visame pasaulyje, žinomą kaip „Penktadieniai už ateitį“ (ang. „Fridays for Future“).

2018 m. gruodžio mėnesį penktadieninį mokyklų streiką palaikė daugiau nei 20 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 270 pasaulio miestų. Pasaulio moksleiviai kelią klausimą: kodėl reikia mokytis ateičiai, jeigu ateities nėra? Didžiuosiuose Lietuvos miestuose streikuodami moksleiviai taip pat išėjo į gatves.

„Dažnai vyrauja požiūris, kad būtent moksleiviai yra per jauni politikai, per jauni diskusijoms apie šių dienų problemas ir jų sprendimą. Šiandien matome, kad moksleiviai nelaukia, kol sprendimus priims kiti. Jie patys keičia savo aplinką, siekia ir garsiai reiškia nuomonę apie tokius svarbius reiškinius kaip klimato kaita. Kol jaunam žmogui rūpės šios problemos, tol galime džiaugtis, padėti ir kartu kurti ateitį“, – pranešime cituojama Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

Tikslas – draugiškos aplinkai mokyklos

LMS atsisakė vienkartinių indų savo renginiuose, palaiko „Penktadieniai už ateitį“ judėjimą bei kitais būdais siekia atkreipti dėmesį į problemas ir skatina ieškoti jų sprendimo būdų. LMS inicijuoja metinę programą „Žalių ekologiškų mokyklų erdvė“ („Ž.E.M.E.“). Bendradarbiaudama su klaipėdiečiu parlamentaru S. Gentvilu LMS programos metu sieks atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į globalias su ekologija susijusias problemas.

„Džiaugiuosi, kad šiandien patys moksleiviai imasi iniciatyvos diskutuoti sudėtingomis aplinkosauginėmis temomis. Dar svarbiau, kad jie nebijo atsakomybės ir drąsiai siekia keisti savo gyvenimus, kad kurtų sau ir kiekvienam aplinkiniui švaresnę aplinką. Jei gebėsime nuo mokyklos suolo biologijos ir geografijos pamokose su jaunimu išdiskutuoti visą žiedinės ekonomikos, vartojimo ir gamybos grandinę – ateities gamyba ir vartojimas atrodys visiškai kitaip. O tokios programos kaip „Ž.E.M.E ” ir pačių moksleivių iniciatyva šių tikslų padės pasiekti daug greičiau“, – įsitikinęs S. Gentvilas.

LMS turi daugiau nei 30 padalinių Lietuvos savivaldybėse, kuriuose organizuojant susitikimus, moksleiviai bus kviečiami įsitraukti į diskusijas su įvairių sričių specialistais ir ekspertais aptarti ekologines problemas. Taip pat programos ambasadoriai savo regionuose skatins moksleivius veikti ir daryti pokytį, dalinsis patirtimi.

Moksleiviai tikisi, kad per metus pavyks apžvelgti platų su ekologija susijusių klausimų spektrą ir tokiu būdu sieks sukurti draugiškesnes aplinkai mokyklas bei supažindinti kiekvieną Lietuvos moksleivį su globaliomis problemomis, kurių norint išvengti ateityje, reikia veikti jau šiandien.

Visas naujienas raginama sekti www.moksleiviai.lt tinklapyje.


  2019-10-14

  Vienas komentaras apie “Moksleiviai – už „Ž.E.M.E.“”

  1. AvatarLogiška (IP: 78.57.214.60)

   O medžius dėl tvorų pjauna…. Nemoka kitaip tvorų projektuoti, reikia visus medžius nupjauti ir tvoras nuo taršos pastatyti… ☝️😅🤣

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt