Uosto taršos stotelių duomenys jau prieinami visuomenei

Uostas ir jūra

Uosto direkcija pranešė, kad uoste esančių oro taršos matavimo stotelių duomenys jau prieinami visuomenei visą parą – juos galima matyti puslapyje https://www.portofklaipeda.lt/oro-tarsos-monitoringas.

„Kaip ir žadėjome, uoste esančių taršos stotelių duomenis nuo šiol gali matyti kiekvienas tiesiogiai bet kuriuo metu, nes oro kokybės stebėsena Uosto direkcijos iniciatyva uoste yra atliekama ištisą visą parą. Noriu pabrėžti, kad stotelės pirmiausia yra pastatytos tam, kad Klaipėdos uostas būtų saugus, kad operatyviai būtų galima reaguoti į galimas nelaimes. Tačiau, esant dideliam visuomenės suinteresuotumui, buvo nuspręsta stotelių duomenis padaryti prieinamus visiems“, – pranešime spaudai cituojamas laikinai Uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas einantis Vidmantas Paukštė.

Anot jo, Uosto direkcijai, uosto bendrovėms yra labai svarbu, kad uosto veikla nekeltų gyventojų nepasitenkinimo.

Pateikiamuose stotelių duomenyse ištisą parą galima matyti, kokia yra kietųjų dalelių, lakiųjų organinių junginių, sieros oksido, ozono, azoto dioksido koncentracija. Taip pat matomas vėjo greitis ir kryptis.

Uosto direkcija yra įdiegusi 3 oro taršos matavimų stoteles, kurios yra pastatytos skirtingose uosto dalyse. Visa ši stotelių užfiksuota informacija tiesiogiai internetu taip pat yra matoma uosto naudotojams, kontrolę vykdančioms institucijoms.

Teigiama, kad stotelėms užfiksavus momentinius rodiklių padidėjimus, uosto dispečeriai nedelsdami apie tai informuoja uosto naudotojus ir juos įspėja skubiai imtis būtinų priemonių.

Uosto direkcija teigia, kad galimą matuoja ir įsigyta mobiliąja taršos matavimo įranga. Taip pat šiaurinėje uosto dalyje buvo įdiegta 10 lakiųjų organinių junginių nustatymo (aptikimo) detektorių.

Anot direkcijos, ateityje Klaipėdos uoste bus įdiegtas dar tankesnis oro taršos daviklių tinklas – Uosto direkcija juos planuoja  įsigyti dalyvaudama ES finansuojamame projekte „Connect2SmallPorts“.

1 Comment

  1. Vardenis

    Kodel jus niekaip neatskleidziate oro tersejo Klaipedos pietineje dalyje,kiekviena nakti,ryte,per iseigines baisus tas pats kvapas,negi tokie papirkti esate,jog nesugebate to irodyti.Atvaziuokite naktim,vakarais i Mogiliovo,Smilteles gatves nuo 22.00,sestadieniais,sekmadieniais,nesugebate.Geda

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostui - aplinkosauginis sertifikatas

Klaipėdos uostas – pirmasis tarp Baltijos valstybių ir vienas iš 35 uostų Europoje nuo šiol turintis uosto aplinkosaugos vadybos sistemos ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Daugiau krauta grūdų, mažiau - naftos produktų

Pirmą šių metų ketvirtį Klaipėdos uoste krauta beveik 8,5 mln. tonų krovinių. Palyginti šį kiekį su tuo pačiu praėjusių metų ...
2024-04-24
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Siekia stiprinti jūrų transporto ryšius su Egiptu

Lietuva ir Egiptas ketina glaudžiau bendradarbiauti, gerindami šalių tiesioginį susisiekimą oru ir plėtodami jūrų transporto ir logistikos jungtis. Tokias galimybes ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This