P0

Miestas

Išrinkti pirmieji naujos kadencijos seniūnaičiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-28


Klaipėdos miesto gyventojai jau turi pirmuosius 20 išrinktų seniūnaičių. Išrinktų gyventojų atstovams pirmadienį miesto meras Vytautas Grubliauskas įteikė seniūnaičių pažymėjimus.

Seniūnaičių rinkimai Klaipėdoje startavo rugsėjo pradžioje. Šiuo metu jau yra pasibaigęs pirmasis 2019–2023 metų kadencijos seniūnaičių rinkimų turas. Kandidatais buvo užsiregistravę 29 seniūnaičiai į 27 seniūnaitijas. Kad būtų išrinktas seniūnaičiu pirmame etape, kandidatams reikėjo surinkti 5 proc. balsavimo teisę turinčių seniūnaitijos gyventojų parašų.

Po pirmo turo buvo patvirtinta 20 seniūnaičių, 2 seniūnaitijų kandidatai nepateikė gyventojų apklausos lapų, o 5 seniūnaitijose bus vykdomi pakartotiniai rinkimai, kandidatams pritrūkus reikiamo parašų skaičiaus.

Pakartotiniai rinkimai vyks Alksnynės, Berželio, Brožynų g., Luizės ir Strėvos g. seniūnaitijose iki lapkričio 7 d. Tose seniūnaitijose, kuriose nebuvo kandidatų, nauji rinkimai bus skelbiami nuo lapkričio 4 d.

Seniūnaitis – tai gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės išrinktas atstovas, turintis įstatymų nustatytas teises ir pareigas. Jis gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas bei kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais. Be to, teikti atsakymus į paklausimus, pareikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų, dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe bei pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus. Seniūnaičiai gauna 600 eurų per metus darbinėms išlaidoms.

Seniūnaičiai Klaipėdos labui darbuojasi jau nuo 2012-ųjų. Šiuo metu jie yra renkami 4 metų kadencijai. Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos. 2017–2019 metų kadencijoje dirbo 27 išrinkti seniūnaičiai.


  2019-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt