P0

Kriminalai ir nelaimės

Pagėgių architektės bylą nagrinės Klaipėdos teismas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-30


Klaipėdos apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltinama Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausioji architektė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai praneša ikiteisminio tyrimo metu nustatę, jog valstybės tarnautoja siekė sau turtinės naudos.

2012-2016 metais daugiau kaip 20 kartų kitų asmenų vardu architektė parengė statinių rekonstrukcijos techninius projektus, taip pat pastatų paskirties keitimo, griovimo darbų ir panašius projektus. Siekdama nuslėpti autorystę, projektų rekvizituose ir lydimuosiuose raštuose nurodydavo tikrovės neatitinkančią informaciją – esą šiuos projektus parengė projektavimo įmonės ir suklastodavo tariamų projektų vadovų parašus.

Vėliau, vykdydama savo, kaip vyriausiosios architektės, funkcijas, išduodavo leidimus vykdyti darbus pagal savo pačios parengtus projektus.

Dėl neteisėtų vyriausiosios architektės veiksmų didelės žalos patyrė fiziniai bei juridiniai asmenys, taip pat ir valstybė.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.


  2019-10-30

  Vienas komentaras apie “Pagėgių architektės bylą nagrinės Klaipėdos teismas”

  1. Tikriausiai daugimoj savivaldybiu panasiai yra, tik nieks to netikrina. Ar gali normalus architektas dirbti uz 700 ar 800 euru alga su tokia atsakomybe

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt