P0

Kriminalai ir nelaimės

Pričiupo autoservisą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-12


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atliko tikslinį patikrinimą autoservise, remontuojančiame daugiausia iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir įvairių Europos valstybių atgabentus automobilius. Paaiškėjo faktai apie neapskaitytų lėšų ir darbuotojams galbūt mokėtus atlyginimus vokeliuose, kas vertinama kaip Baudžiamojo kodekso pažeidimai.

FNTT duomenimis, automobilių kėbulo remonto ir dažymo darbus servise dirbo ne tik individualią veiklą pagal pažymą deklaravęs savininkas, bet ir dar 6 darbuotojai. Pirminiai duomenys rodo, kad dalies klientų sumokėtų lėšų nebuvo apskaitoma buhalterinėje apskaitoje.

Preliminariai skaičiuojama, kad per dvejus metus autoservise už atliktus darbus galėjo būti neapskaityta apie 40 tūkstančių eurų. Įtariama, kad dalis šešėlinių pinigų buvo skiriama autoserviso meistrams mokėti neoficialius papildomus priedus prie gaunamo atlyginimo. Turima duomenų, kad šešiems darbuotojams papildomai kas mėnesį buvo mokamas nuo 100 iki 400 eurų buhalterijoje nefiksuotas priedas.

Ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo tęsiamas.


  2019-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt