P0

Kriminalai ir nelaimės

Už žūtį darbo vietoje – piniginės kompensacijos (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-11-12


Prieš beveik metus Vakarų laivų gamykloje įvykęs nelaimingas atsitikimas, kai darbo metu žuvo du 56 metų vyrai, baigtas nutarimu nutraukti ikiteisminį tyrimą, proceso šalims susitaikius.

Vyrai žuvo, demontuodami portalinio krano kabiną. Kranui lūžus, darbininkai kartu su didžiuliu svoriu kirto į apačią tiesiai ant pontono maždaug iš 30 metų aukščio. Vienas iš žuvusiųjų kitą dieną būtų šventęs savo gimtadienį.

„Įtarimai dėl šio įvykio buvo pareikšti inžinieriui, kuris vadovavo krano demontavimui. Jis prisipažino, kad dėl jo kaltės žuvo du darbuotojai, gailėjosi, įmonė sutiko žalą atlyginti, todėl buvo priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą”, – paaiškino tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius. Jo teigimu, teismas jo nutarimą dėl susitaikymo jau patvirtino.

Pinigų suma, kurią įmonė sutiko sumokėti nukentėjusiesiems, neskelbiama, bet, prokuroro teigimu, „sumos yra nemažos”.

Paklaustas, kaip vyksta tyrimas dėl lygiai prieš du mėnesius Aukštkiemių kaime darbo metu įvykusios panašios nelaimės, kada atliekų tvarkymo įmonėje presas mirtinai sužalojo du darbininkus, prokuroras teigė, jog kol kas dar tebelaukiama išvadų iš Darbo inspekcijos.

Jo žiniomis, šiuo atveju darbdaviai irgi kalbasi bei bendradarbiauja su žuvusiųjų vyrų artimaisiais, tad viliamasi, jog ir šį tyrimą bus galima baigti panašiu susitaikymu.

Tokiais darbo taisyklių pažeidimų atvejais svarbiausia susitaikymo sąlyga yra ta, jog kaltininkas privalo pripažinti savo kaltę ir visiškai atlyginti nukentėjusiųjų atstovams padarytą jų išsiderėtą piniginę žalą. Žala gali būti išmokama iškart arba dalimis, priklausomai nuo susitariamo sąlygų.

Minėtu atveju nukentėjusiesiems pinigai buvo išmokėti iškart.


  2019-11-12

  2 komentarai “Už žūtį darbo vietoje – piniginės kompensacijos”

  1. PISKIT LAUK ROCY . PER DU MENEIUS TRIS ŽMONĖS ŽUVO DARBE. USPACKICH UI ANALINĖ ANGA LAIŽO, KIEK ILGAI?

  2. Jo, viską pinigais uzkiškime ir, ramia sąžine, akis užmerkime. Taip pat nemanau, kad inžinierius- kalčiausias toje istorijoje. Eilinį sykį buvo pataupyta ten, kur negalima taupyti. Jei darbus būtų vykdę tos firmos, kurios turi leidimus ir atestacijas, manau, jog tokios nelaimės nebūtų buvę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt