P0

Mums rašo

Atidengsime atminimo ženklą Sąjūdžio ąžuolui (1)

Virginija Jurgilevičienė
2019-12-19


Klaipėdiečiai, kviečiame jus gruodžio 22-ąją, sekmadienį, 13 val. į šalia Žemynos gimnazijos ir Kretingos g. 19 namo augančio Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ąžuolo atminimo ženklo atidengimą.

Ąžuolas toks išsišakojęs į plotį, nes prieš kelerius metus, dar rudenį, nenukritus lapams, pasnigo ir ąžuolo viršūnė neatlaikė – lūžo. Martyno Vainoriaus nuotr.

Niekada nebūna atsitiktinumų. Taip galvoji, kai 2017 metais rugpjūčio mėnesį 11 d. Kretingos g. 19 namo gyventojas Pranas Nakutis susirado Universiteto seniūnaitijos seniūnaitę. Jis paprašė, kad ji nueitu prie ąžuolo, kurį gyventojas pasodino Sąjūdžio garbei. Jam buvo skaudu, kad šalia atminimui skirto ąžuolo sukrovė medžių ir krūmų nupjautas šakas, teritoriją pavertė šiukšlynu.

Seniūnaitė pažadėjo sutvarkyti aplinką šalia garbingo medžio. Parašė elektroninį laišką savivaldybei. Seniūnaitės ataskaitoje, kuri yra patalpinta Klaipėdos savivaldybės elektroniniame puslapyje yra parašyta, kad Tvarkos skyriui net kelis kartus siuntė prašymus sutvarkyti teritoriją prie Kretingos 19 namo.

2019 metais, kai bendruomenė rašė projektą, seniūnaitė užsiminė apie ąžuolą, kuris mena garbingą praeitį. Daugeliui tai buvo naujiena, bet maloni. Buvo nutarta šalia ąžuolo pastatyti atminimo lentą. Apie bendruomenės ketinimus nutarė pranešti ir Pranui Nakučiui. Buto duris atidarė dukra. Ji pranešė, kad tėtis – miręs. Žmona Elvyra labai apsidžiaugė, kad ąžuolas, kuriuo taip rūpinosi vyras ir visa jų šeima, dabar taps bendruomenės rūpesčiu.

Šiandien jau ir Elvyros Nakutienės nebėra, tačiau ąžuolas mena jau išėjusios kartos viltį ir tikėjimą, kad jų meilę Tėvynei perims naujoji karta.

Susitikome su Prano Nakučio sūnumi, kuris paaiškino, kodėl ąžuolas toks išsišakojęs į plotį. Pasirodo, kad prieš kelerius metus, dar rudenį, nenukritus lapams, pasnigo ir ąžuolo viršūnė neatlaikė – lūžo.

Laukiame visų sekmadienį 13 val. prie Kretingos g. 19 ir 21 namų.


  2019-12-19

  Vienas komentaras apie “Atidengsime atminimo ženklą Sąjūdžio ąžuolui”

  1. AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

   Graži žmonių iniciatyva pasodinti medį, tačiau Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio žmonės apie jo skyrimą Sąjūdžio atminimui nėra girdėję. Gal nereikėtų savintis skambių vardų – tiesiog sūnus privalo prižiūrėti tėvų pasodintą medį.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt