P0

Kultūra

Ar Mocartas buvo feministas?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-02


Lietuvos radijas praneša, jog naujasis LRT KLASIKA projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia ir sausio mėnesį vakarus leisti klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio scenų — Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Londono karališkojo „Covent Garden“, Vienos ir Bavarijos valstybinių operos teatrų.

Projektą „Žiemojimas su opera“ sausio mėnesį papildys penkios LRT KLASIKOS laidos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos iš įvairių Lietuvos miestų. Į diskusijas viešosiose bibliotekose LRT KLASIKA pakvies Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus gyventojus.

Pernai „Don Žuaną“ pastatė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais – bus kalbama apie žymiausių operų aktualumą šiandien. Taip pat kiekvieną mėnesio šeštadienį LRT KLASIKA eteryje bus transliuojamos diskusijose aptartos operos – klausytojai išgirs operas „Don Žuanas“, „Orlandas“, „Toska“, „Sniego karalienė“, „Makbetas“.

Antroji „Žiemojimas su opera“ diskusija „Mozartas – feministas?“ vyks jau šį penktadienį, sausio 3 d., 16.30 val. Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje Klaipėdoje. Diskusijoje bus aptariama Wolfgango A. Mozarto opera „Don Žuanas“ , kuri yra laikoma vienu ryškiausiu šio žanro šedevrų ir tebėra viena dažniausiai pasaulio scenose statomų operų. Jos premjera įvyko dar 1787 metais Prahoje. Vieną žinomiausių operų šiuo metu gali išvysti ir uostamiesčio publika – pernai „Don Žuaną“ pastatė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Diskusijoje dalyvaus psichoanalitikas dr. Tomas Kajokas, filosofas dr. Tomas Kiauka ir muzikologė Jūratė Katinaitė. Diskusiją moderuos LRT kultūros žurnalistė Birutė Rutkauskaitė.  LRT KLASIKA eteryje opera skambės sausio 4 d. vakare.

Projektas prasidėjo gruodžio mėnesį reveransu lietuviškai muzikai – Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“. Pirmoji diskusija „Ambicingiausia sovietmečio opera ir psichologinis trileris Prūsijos Lietuvoje“ vyko laidos „Pakeliui su klasika“ tiesioginės transliacijos iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos metu. Diskusijoje dalyvavo Klaipėdos universiteto istorikė dr. Silva Pocytė ir LRT kultūros žurnalistė Gerūta Griniūtė.

Pasiklausysi pačios operos LRT KLASIKA kvietė gruodžio 14 d. – vyko transliacija iš Klaipėdos Žvejų rūmų, kur šį rudenį naujam gyvenimui operą „Kelionė į Tilžę“ prikėlė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

„Žiemojimas su opera“ transliacijos LRT KLASIKOS eteryje

 „Don Žuanas“
Sausio 3 d. 16.30–18 val. diskusijos „Mozartas – feministas?“ apie Wolfgango A. Mozarto operą „Don Žuanas“ tiesioginė transliacija iš Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos.
Sausio 4 d. 18.10–21 val. operos „Don Žuanas“ transliacija iš Londono karališkojo „Covent Garden“ teatro.

„Orlandas“
Sausio 7 d. 16.30–18 val diskusijos apie Olgos Neuwirth operą „Orlandas“ tiesioginė transliacija iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos
Sausio 11 d. 18.10–21 val. operos „Orlandas“ transliacija iš Vienos valstybinio operos teatro.
„Toska“

Sausio 17 d. 16.30–18 val. diskusijos „Kodėl Puccini žudė moteris?“ apie Giacomo Puccinio operą „Toska“ tiesioginė transliacija iš Utenos A. Ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
Sausio 18 d. 18.10–21 val. operos „Toska“ transliacija iš Milano „La Scala“ (sezono atidarymas)

„Sniego karalienė“

Sausio 23 d. 16.30–18.00 val. diskusija apie Hanso Abrahamseno operą „Sniego karalienė“ tiesioginė transliacija iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos.
Sausio 25 d. 18.10–21 val. operos „Sniego karalienė“ transliacija iš Bavarijos valstybinio operos teatro Miunchene (operos „Sniego karalienė“ premjera Bavarijos teatre įvyko šių metų gruodžio mėnesį)

„Makbetas“
Sausio 23 d. 16.30–18 val. diskusijos „Makbetas“ – valdžia ir beprotybė“ apie Giuseppe Verdi operą „Makbetas“ tiesioginė transliacija Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos/

Vasario 1 d. 18.10–21 val. operos „Makbetas“ transliacija  iš Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro.

 


  2020-01-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt