P0

Svarbu, Verslas

Šiltą žiemą pigesnė ir šiluma

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-01-02


Sausis pratęsė neįprastą žiemos tendenciją Klaipėdos energetikos sektoriuje – už šilumą pirmąjį 2020 m. mėnesį bus mokama mažiau nei prieš tai buvusį. Tokia pat situacija buvo fiksuota ir gruodį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” vadybos sprendimu sausiui nustatytas 4,67 ct/kWh tarifas. Jis yra 1 proc. mažesnis nei tas, pagal kurį bus išrašytos sąskaitos už gruodį suvartotą šilumą. Tu metu šio sausio tarifas lyginant su 2019 m. pirmu mėnesiu yra 13,8 proc. mažesnis.

Sausį beveik visi nepriklausomos šilumos gamintojai gerokai – nuo 18 iki 34 proc. – sumažino savo šilumos kainos. Išimtis yra tik UAB „Miesto energija”, šilumą atpiginusi tik 0,01 ct/kWh. Labiausiai savo tarifą – 34 proc. – žemyn numušė pigiausią šilumą (2,57 ct/kWh) sausį siūlanti AB „Klaipėdos mediena”. Šilumą iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda” nusprendė tenkinti 26,6 proc. mažesniu tarifu nei pernai tuo pačiu metu (atitinkamai 2,62 ir 3,2 ct/kWh).

Pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose gamina šiluma irgi yra pigesnė nei pernai – atitinkamai 2,92 ir 3,2 ct/kWh.

Energetikai pabrėžia, kad galutinė už šildymą mokama suma labai priklauso nuo namo energetinės būklės. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesį Klaipėdos renovuotų namų gyventojai už kvadratinio metro apšildymą vidutiniškai mokėjo 33 centus, naujos statybos – 35, o nerenovuotų pastatų savininkams šildymas atsiėjo 66 centus už tą patį kvadratinį metrą.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2020-01-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt