P0

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Pradėta nagrinėti Viktoro Usovo byla (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-01-07


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai po po keletą mėnesių trukusių nesėkmingų bandymų pradėti nagrinėti nepilnamečių berniukų tvirkinimo bylą, kurioje kaltinimai pareikšti 35 metų klaipėdiečiui Viktorui Usovui, antradienio rytą pagaliau ją atvertė.

13 nepilnamečių tvirkinimu įtarimas buvęs šou verslo atstovas į teismo salę atėjo paskutinėmis minutėmis ir savo veidą buvo itin apsimutūriavęs, dar slėpėsi ir po striukės kapišonu. Jo advokatas Edvardas Staponkus nesiėmė komentuoti kaltinamojo pozicijos.

Teismui paskelbus pertrauką, V. Usovas pareiškė, jog kaltinimų nepripažįsta ir byla esą yra sufabrikuota. Anot jo, ateis laikas ir bus pateikta daug faktų bei įrodymų.

„Atbėgo kažkas pasiskundė? Nebuvo tokių faktų. <..> Iš visų aš pažįstu tik vieną žmogų, kuris apskritai paneigė viską. <…> Nėra nė vieno nepilnamečio, su kuriuo aš turėjau kažkokį savanorišką ar kitą santykį. Nė vieno”, – teigė jis.

Tokie vyro teiginiai sukėlė vieno iš nukentėjusių mamos pasipiktinimą. Moteris mestelėjo, kad jei jau toks nekaltas, kodėl V. Usovas taip slepiasi.

„Vaikas sustresavo. Jam trauma didelė iš po to įvykio”, – sakė kito nukentėjusio mama.

„Čia pedofilas, kuris eina prie berniukų. Jis juos pavaišindavo, kad galėtų pamylėti. Geografija plati, epizodų daug – dešimt, vienuolika. Su kai kuriais yra tvirkinimas, su kai kuriais lytiniai santykiai. Smurto nebuvo. <…> Kai jo aistra buvo patenkinta, buvo davęs tam berniukui dešimt eurų. O kitais atvejais užtekdavo ir pavaišinti alkoholiu, saldumynais. <…> Vaikai geranoriškai su viskuo sutikdavo. Ieškojau galimybę pareikšt civilinį ieškinį, atstovaudamas savo ginamąjį, bet jis gyvena Mažeikių rajone. Niekas su manim nebendrauja. Per daug nenori tam vaikinui, kurį aš atstovauju, be galo sudėtinga bendrauti, jam tikriausiai ir gėda. Niekas nepasirodo – nei tėvai, nei su juo pačiu galima aptarti, kiek tas vaikas yra nukentėjęs ir kiek jam galima prašyti kompensacijos, kad tą neturtinę žalą atlyginti. Dėl to ir nėra pateiktas tas civilinis ieškinys, nors privalėtų būti pateiktas”, – sakė vieno iš nukentėjusiųjų advokatas Vaclovas Janušauskas.

V. Usovas kaltinamas nuo 2013 iki 2018 metų įvairiose vietose užmiestyje, neretai – automobilyje tenkinęs savo lytinę aistrą su nepilnamečiais asmenimis, juos girdęs alkoholiu. Jam iš viso buvo inkriminuota 18 nusikalstamos veikos epizodų, tačiau kai kurie iš jų, anot prokurorės Editos Mikalainienės, yra „epizodai epizode”.

Byla bus nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Ją nagrinėja teisėjas Vandalinas Vainius.

Prieš pradedant teisminį nagrinėjimą V. Usovas pareiškė nušalinimą prokurorei E. Mikalainienei, motyvuodamas  tuo, kad esą prokurorė nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios žiniasklaidai teikė klaidingą informaciją, netinkamai vadovavo ikiteisminiam tyrimui, siekiant jį apkaltinti, nesavalaikiai sprendė jo prašymus ir pan.

Teismas tokį prašymą atmetė.

„Visi posėdžio metu išvardinti kaltinamojo motyvai neduoda pagrindo manyti, kad prokurorė yra nešališka ir iš motyvų nenustatyta, kad ji pažeidė baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimus. Prokurorė iš esmės dirbo savo darbą, vadovavo ikiteisminiam tyrimui, kaip ji pati sprendė apie visus procesinius veiksmus, taip pat ir dėl bendravimo su žiniasklaida, nepažeidžiant įstatymo reikalavimų. Atsižvelgiant į šias aplinkybes laikytina, kad nušalinimas prokurorei yra nepagrįstas”, – rašoma šioje neskundžiamoje nutartyje.

INFORMACIJA 

V. Usovas Klaipėdoje buvo plačiai žinomas pramogų ir sporto pasaulyje kaip įvairių socialinių projektų, skirtų vaikams, rengėjas. 2009 metais jis buvo paskelbtas pilietiškiausiu jaunu žmogumi Klaipėdoje. Pastaruoju metu žiniasklaidos dėmesio centre vyras buvo atsidūręs dėl bylinėjimosi su jį iš darbo atleidusiu Klaipėdos „Neptūno” krepšinio klubu, anksčiau – dėl skolos krepšininkui Jonui Valančiūnui.

Klaipėdos apskrities policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai V. Usovą sulaikė 2018 m gegužės 18 d. Iš pradžių jis buvo suimtas mėnesiui, vėliau suėmimas pakeistas švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis.


  2020-01-07

  4 komentarai “Pradėta nagrinėti Viktoro Usovo byla”

  1. AvatarMindaugas (Husky) (IP: 90.135.215.54)

   Labas vakaras,Martynai,nekreipk dėmesio į visokius Satrapas,kapstyk ir toliau viešink visus iš “p” raidės,ne tik iškrypelius,bet ir politikus!
   Matai,juos tik užjudini ir klykia iš pakampių…

  2. AvatarSatrapas (IP: 90.131.39.180)

   O kada bus nagrinejama atvis klaipedos ataskaita uz gruodi??

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.183.181)

    Jei turėjote omenyje “Atvirą Klaipėdą”, tai nesijaudinkit, mes savo pažadų laikomės. Labai daug išleidom gruodį – sunku net suskaičiuoti, nelieka tiek laiko tarp straipsnių rašymo ir naujienų kėlimo. Tad kantrybės, bus tikrai ką panagrinėti 🙂

   • AvatarSatrapas (IP: 90.131.46.251)

    Aciu , visi labai laukiam informacijos!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt