P0

Spyglys

Baigėsi rinkimai, baigėsi ir pagarba didvyriams*

Spyglys
2020-01-15


„Tai labai svarbi šventė, kuri reiškia Klaipėdos grįžimą, ten kur ir jai priklausė būti – į Lietuvą. Be jokios abejonės, atvažiuosiu ir tokiomis progomis”, – praėjusią vasarą uostamiesčio žurnalistams sakė pirmasis klaipėdietis, tapęs šalies prezidentu, pernai sausio 15-ąją kartu su uoliu rinkimų ginklanešiu tapusiu Klaipėdos meru dėjęs gėlių ant paminklo žuvusiems Klaipėdos krašto prijungimo operacijos dalyviams.

Tačiau atrodo, kad baigėsi rinkimai, baigėsi ir pagarba didvyriams, padėjusiems galvą už tai, kad artojų kraštas pagaliau taptų jūrine valstybe.

Taip buvo pernai, bet tada buvo rinkimai… Martyno Vainoriaus nuotr.

Darbotvarkė skelbė, kad sausio 15-ąją, 11 val., prezidentas tarsis dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, finansų ministru Viliumi Šapoka, energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika (su tuo pačiu, kuris kaip šlapiu skuduru drėbė per veidą šalies vadovui, priversdamas antradienį jį laukti pusantros valandos kol teiksis atvykti į pasitarimą). Spyglys net neabejoja šio susitikimo svarba, tačiau negi jo nebuvo galima surengti popiet, kai greitasis kortežas būtų iš Klaipėdos tiesiog parskraidinęs prezidentą sostinėn? Stebėtinas nuolankumas ir taikymasis prie ministrų, ir to ypač mandagaus, kai visa valdančioji dauguma praktiškai kvailina prezidentą dėl jo pozicijos ministro Jareko klausimu.

Akivaizdu, kad Klaipėdą itin mylinti ir prezidentą supanti Wilno aplinka greitai suvirškina visą klaipėdietiškumą. O gal visgi saugo nuo pervargimo – juk ketvirtadienį laukia kelionė į Plungę.

*Spyglio rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose. 


2020-01-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt