P0

Regionas

Į Gargždus neįsileidžia atliekų rūšiuotojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-23


Klaipėdos rajono savivaldybės taryba neleido Gargžduose UAB „Ekonovus“ įrengti atliekų rūšiavimo aikštelės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš Klaipėdos, Liepų gatvės, varoma bendrovė Gargžduose norėjo atliekų laikymo, rūšiavimo, presavimo ir smulkinimo veiklą planavo šalia gyvenamosios ir rekreacinės paskirties teritorijų. Pasak rajono savivaldybės pranešimo, taršių veiklų atsiradimas čia prieštarauja Gargždų miesto bendrojo plano sprendiniams. Be to, dar prieš kelerius metus, planuojant pramoninę veiklą mieste, priimtas sprendimas nedidinti bendro išmetamų teršalų kiekio.

„Įmonė tikina, kad jų vykdoma veikla neturės įtakos gyventojų gyvenimo kokybei, visas procesas vyks uždaroje erdvėje. Tačiau per metus jie planuoja išrūšiuoti arti 50 tūkstančių tonų atliekų, kasdien mūsų keliais važiuos po keliasdešimt sunkiasvorių automobilių. Be to, ir Klaipėdos miesto patirtis rodo, kad realybė yra kitokia. Savivaldybės turi itin atsakingai priimti sprendimus dėl taršių įmonių kūrimosi jų teritorijose, tą rodo ir vienas po kito Lietuvoje kylantys skandalai dėl aplinkosauginių pažeidimų“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

KOMENTARAS

Romas Draskinis, „Ekonovus“ generalinis direktorius

Iš tiesų sunku suprasti savivaldybės sprendimo motyvus. Atliekų tvarkymo objekte planavome perrūšiuoti ir perdirbimui paruošti nepavojingas antrinių žaliavų (tokių kaip popierius, plastikas) atliekas. Reikšmingą jų dalį būtų sudariusios būtent iš Gargždų ir Klaipėdos rajono gyventojų surinktos antrinių žaliavų atliekos – taip tiesiogiai prisidėtume prie supančios aplinkos puoselėjimo, gamtos saugojimo.

Tokia ir buvo šio atliekų tvarkymo objekto paskirtis – perrūšiuoti antrinių žaliavų atliekas, atiduoti jas perdirbimui, taip suteikiant joms antrąjį gyvenimą, o kartu ir pasirūpinant, kad kuo mažiau atliekų atsidurtų gamtoje ar šimtus metų gulėtų sąvartynuose. Deja, keli asmenys viešojoje erdvėje aktyviai klaidino gyventojus šį atliekų tvarkymo objektą irgi vadindami sąvartynu ir gąsdindami nemaloniais kvapais. Juk komunalinės (buitinės, mišrios) atliekos čia nebūtų vežamos.

Gailiausiai, apmaudu, kad šios prasmingos veiklos nepavyko sklandžiai pradėti. Savivaldybei pristatėme Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, nurodantį, kad atitikome visus jame esančius reikalavimus, pavyzdžiui, pasirinkome didelį ir aukštą angarą, kad atliekas pilti ir rūšiuoti galėtume patalpoje; artimiausias gyvenamosios ar visuomeninės paskirties pastatas būtų ne arčiau kaip už 100 metrų (artimiausia sodų bendrija yra už 400 metrų). Galiausiai, žemės sklypas apimtų tik pramonės sandėliavimo teritoriją.

Šiuo metu dar neturime galutinio sprendimo, kaip toliau elgsimės. Žinoma, bet kuriuo atveju informuosime tiek gyventojų bendruomenę, tiek savivaldybę. Dialogas su savivalda mums buvo labai svarbus, deja, vienai pusei nenorint girdėti kitos, įtikint mitais, sunku pasiekti bendrą, aplinkos švarai ir tvarkai tokį svarbų susitarimą.


  2020-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt