Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-01-24 |
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) penktadienį pranešė, kad sausį paimti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų mėginiai parodė, jog leistiną koncentraciją viršijančių teršalų likučių juose nėra.
Laboratoriniams tyrimams atlikti buvo paimti sterkų, karšių, kuojų, žiobrių ir strimelės mėginiai. Juose ieškota sunkiųjų metalų (švino, kadmio, gyvsidabrio), taip pat dioksinų, polichlorintų bifenilų (PCB) ir organinių chloro pesticidų.
VMVT informuoja, kad Baltijos jūroje bei Kuršių mariose sugautų žuvų, skirtų vartoti žmonėms, tyrimus jos inspektoriai atlieka kasmet.
Atsižvelgus į Europos Komisijos rekomendaciją, jau ketvirtus metus padidintas dėl dioksinų ir polichlorintų bifenilų tiriamų žuvų rūšių ir mėginių skaičius. Be to, be riebiųjų jūrinių žuvų (t. y. šprotų strimelių ir lašišų), tiriamos ir kitos žuvys: Baltijos menkės, plekšnės, ešeriai, stintos, taip pat Kuršių mariose sugaunamos gėlavandenės žuvys.
Kaip rodo tyrimai, šių teršalų kiekiai pastaruosius trejus metus neviršijo nustatytų normų. Paskutinį kartą padidintas dioksinų kiekis buvo nustatytas 2015 metais viename strimelių mėginyje.
Tyrimą atlikusi Aplinkos apsaugos agentūra šią savaitę pranešė, kad Kuršių marių vanduo nėra toksiškas – mėginys buvo paimtas šalia „Klaipėdos vandens“ išleistuvo, per kurį anksčiau, anot prokurorų, tekėjo ir nevalytos „Grigeo Klaipėda” nuotekos.
AS TURIU TYRIMUS> PALIGINSIME .VANDUO UZTERSTAS >
TAI KO NEGERIATA VANDENI IS MARIU >MELAGIAI .GYVENTOJAMS MAKARONUS KABINATE.IR TA PRANESEJA I KALEJMA