P0

Svarbu, Sveikata

Buvęs ligoninės vadovas išgirdo nepalankų teismo sprendimą (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-11


Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė buvusio ilgamečio Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo Romaldo Sakalausko skundą dėl pernai vykusio konkurso eiti šias pareigas rezultatų panaikinimo.

Romaldas Sakalauskas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Pernai liepą ligoninės dalininkės Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtą konkursą laimėjo Darius Steponkus, iki tol vadovavęs Šilutės ligoninei.

Nuo 2000 metų ligoninei vadovavęs R. Sakalauskas iš pradžių pateikė skundą Specialiųjų tyrimų tarnybai, kuri jau kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų galimą interesų konfliktą. Teigta, kad jis galėjo kilti dėl to, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudarytai atrankos komisijai vadovavo laikinoji ministerijos kanclerė Odeta Vitkūnienė, kurios motina dirba Šilutės ligoninėje. Visgi VTEK pernai spalį konstatavo, kad O. Vitkūnienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

R. Sakalauskas taip pat buvo pateikęs skundą Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl konkurso rezultatų panaikinimo. Proceso metu jis buvo prašęs taikyti ir laikinąsias apsaugos priemones bei neleisti D. Steponkui eiti pareigų, kol nesibaigs byla, tačiau tiek šis, tiek Vilniaus apygardos teismas tokių jo prašymų netenkino.

Bylą išnagrinėjusi Vilniaus apylinkės teismo teisėja Gitana Butrimaitė konstatavo, kad R. Sakalausko ieškinys yra nepagrįstas ir jį atmetė.

Teismo nuomone, konkursas vyko laikantis visų reikalavimų, pretendentų vertinimo komisija taip pat buvo sudaryta laikantis reikalavimų. Konkurso komisijos sudarymo aplinkybės teismui nesukėlė abejonių dėl jos nešališkumo ir kompetencijos. Byloje nenustatyta ir jokių įrodymais pagrįstų aplinkybių, galėjusių būti kliūtimi komisijos pirmininke skirti O. Vitkūnienę. Teismas padarė išvadą, kad nenustatyta nešališkumo, objektyvumo, skaidrumo principų pažeidimų, o konkurso sąlygos, užduotys visiems buvo vienodos. Byloje taip pat nenustatyta, kad su kuriuo nors iš pretendentų buvo elgiamasi nevienodai, sudarant išskirtines sąlygas ar ribojant kokias nors kitų pretendentų teises.

Anot teismo, vertinant į bylą pateiktus rašytinius įrodymus nustatyta, jog komisijos narių vertinimai R. Sakalausko atžvilgiu niekaip ypatingai neišsiskyrė, lyginant su kitais pretendentais, balai surašyti aiškiai, be taisymų ar pastabų. R. Sakalauskas pirmajame konkurso etape užėmė ketvirtą vietą, dėl to nebuvo pakviestas į antrąjį etapą – pokalbį su ministru.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Ar tai darys R. Sakalauskas „Atvirai Klaipėdai” sakė dar neapsisprendęs, nes dar nespėjo atidžiai susipažinti su nutartyje dėstomais motyvais.


  2020-02-11

  Vienas komentaras apie “Buvęs ligoninės vadovas išgirdo nepalankų teismo sprendimą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 85.232.128.59)

   Žmogus prikėlė ligoninę iš pelenų, pritraukė geriausius specialistus, sutvarkė visą pasenusią sovietinę sistemą ir dabar go aut????Kokios tamsios jėgos ir privatūs piniginiai ryšiai turėjo ateiti , kad be jokios priežasties nuimti Gerb. Sakalauską??? Baisiam laike gyvenam….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt