P0

Kriminalai ir nelaimės

Mažėja smurto artimoje aplinkoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-12


Klaipėdos policijos Prevencijos skyriaus pareigūnai, palyginę 2018 m. ir 2019 m. statistiką, konstatuoja, jog mažėja smurto atvejų artimoje aplinkoje.

2018 m. visoje Klaipėdos apskrityje dėl to buvo pradėti 1406 ikiteisminiai tyrimai, pernai – 382 mažiau. Ženkliai pagerėjo ir policijos bei pagalbą nukentėjusiems asmenims ar šeimoms teikiančių įstaigų bendradarbiavimas – specializuotų pagalbos centrų nepasiekusi informacija apie pradėtus ikiteisminius tyrimus 2018 m.  sudarė 16,28 proc, o pernai – tik 3,61 proc.

Aptarti aktualijų smurto artimoje aplinkoje srityje dirbančios įstaigos renkasi bent 4 kartus per metus. Policijos nuotr.

Bendrame institucijų pasitarime buvo pristatytas Moterų informacijos centro kartu su partneriais inicijuotas, Europos socialinio fondo finansuojamas projektas „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“.

Projekto veiklos grindžiamos pernai pavasarį atliktos visuomenės apklausos rezultatais. Pagal juos, iš 1050 suaugusių respondentų, 19 proc. prisipažino patyrę vienokį ar kitokį smurtą artimoje aplinkoje, 60 proc. iš jų apie tai nutylėjo ir neieškojo jokios pagalbos. Tačiau net 70 proc. respondentų kitiems pirmiausia pagalbos ieškoti patartų policijoje. Teigiama, jog tai rodo itin aukštą visuomenės pasitikėjimą.

Pabrėžiama, kad visuomenė vis dar gana sunkiai atpažįsta psichologinio smurto apraiškas, o seksualinio ir ekonominio smurto, greičiausia dėl informacijos trūkumo, beveik neidentifikuoja. 17 proc. dalyvavusių apklausoje tam tikromis aplinkybėmis linkę pateisinti smurtavimą šeimose.

Skelbiama, jog minėto projekto tikslas yra pakeisti visuomenės nepakantumą smurtui, skatinti atpažinti įvairias smurto formas, tobulinti šioje srityje dirbančių darbuotojų profesinę kompetenciją, tuo pačiu didinant pagalbos smurto aukoms prieinamumą bei kokybę.


  2020-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt