P0

Politikų tribūna

Siūlo viešinti medžioklių dalyvių sąrašus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-18


Klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas teigia, jog „aplinkos ministro ir kai kurių aplinkosaugininkų pataikavimas, skandalu virtusios elitinės medžioklės dalyviams, kai buvo nušauta apsivaikavusi stumbrė”, paskatino jį parengti Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas. Pagal jas būtų privalu skelbti medžioklės dalyvių sąrašą, o nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą – privalomai tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumą.

needpix.com nuotr.

„Dar 2017 m. buvo paviešintas visas klasteris aplinkosaugos vadovų medžiojančių Jurbarko „Girios“ medžioklės būrelyje. Tada kalbėta apie visų medžioklės lapų viešumą, tačiau iš tuometinio skandalo – nepasimokyta. Šiemet po dar didesniu skandalu virtusios naujametinės medžioklės buvo daroma viskas, kad stumbro medžioklės žala būtų tris kartus sumažinta, medžioklės dalyvių blaivumas netikrinamas, o tapatybės – slepiamos“, – pranešime spaudai cituojamas Seimo Aplinkos
apsaugos komiteto vicepirmininkas.

Jis teigia dar sausio 17 d. kreipęsis į Vytauto Didžiojo Universitetą dėl stumbrės ir atrasto stumbriuko genetinių tyrimų, o sausio 20 d. į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Parlamentaras teigia įstatymų pataisas parengęs „matydamas aplinkos ministro abejingumą ir neryžtingumą tiek po 2017 m. „Girios“ būrelio brakonieriavimo, tiek po 2020 m. naujametinės medžioklės dangstymo bei siekdamas kovoti už gerą medžiotojų vardą”.

Pagal Medžioklės įstatymo 14 straipsnio pataisą, informacija apie medžioklę būtų vieša. Joje būtų nurodomi medžioklėje dalyvavusių medžiotojų duomenys, medžioklės pradžios ir pabaigos laikas, medžioklės plotas, sumedžioti gyvūnai. Ši informacija turėtų būti pateikta ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos ir būtų viešai prieinama.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme atsirastų nuostata, kad nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą būtų privalomai tikrinamas medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumas.

Seimui pritarus, šios pataisos įsigaliotų nuo vasaros pradžios.


2020-02-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt