P0

Politikų tribūna

S. Gentvilas: „Po daugiabučių valdymo reformos krentantys balkonai taptų kasdienybe “ (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-19


Per 40 000 Lietuvoje esančių daugiabučių namų šiandien yra visiškoje nežinioje. Nepaisant daugiabučių gyventojų, administratorių ir bendrijų vieningos kritikos, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir valstietis Lauras Stacevičius toliau visuomenei perša „nesąmonių rinkiniu“ pramintą naują Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų įstatymo redakciją.

„Neadministruojami namai taptų apleisti, o krentantys balkonai – kasdienybe“ , – sako E. Gentvilas. Palmiros Mart nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko klaipėdiečio liberalo Simono Gentvilo teigimu, jei būtų patvirtintas toks neprofesionaliai ir nekokybiškai parengtas projektas, jis padarytų milžiniškos žalos milijonui butų savininkų, paralyžiuotų daugiabučių valdymą, apsunkintų pastatų remontą ir modernizavimą.

„Gyvenimas daugiabutyje reikalauja butų savininkų susitarimo. Tačiau pagal valstiečių siūlomą įstatymą daugiabučiai faktiškai būtų nebevaldomi, o susitarti taptų neįmanoma. Pavyzdžiui, dabar visuotinis daugiabučio savininkų susirinkimas yra šaukiamas kartą per metus, o pagal naują redakciją turėtų rinktis net 4 kartus ir tvirtini ketvirtines ataskaitas. Praktika rodo, kad surinkti gyventojų kvorumą iš pirmo karto – misija neįmanoma. Tuo tarpu nepatvirtinus
ataskaitų, išlaidų nebus galima priskaityti savininkams, todėl pagal naująjį įstatymą jas iš savo kišenės turėtų padengti bendrijos pirmininkas. Esant tokioms sąlygoms, joks sveiko proto pirmininkas nesutiks imtis namo priežiūros ir rizikuoti savo asmeniniu turtu“, – atkreipia dėmesį S. Gentvilas.

Pasak Seimo nario, naujoje Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų įstatymo redakcijoje tokių su realiu gyvenimu prasilenkiančių nuostatų yra tiek daug, kad projektą analizavę daugiabučių administratoriai, bendrijų atstovai jį pavadino netaisytinu „nesąmonių rinkiniu“.

„Sunku atsikratyti įspūdžio, kad įstatymo projektą rengė visiškai apie daugiabučių namų valdymą nenutuokiantys asmenys, nes patvirtinus tokį dokumentą būtų paralyžiuotas bendro naudojimo būsto valdymas visoje Lietuvoje, o pasekmės būtų neprognozuojamos. Neadministruojami namai taptų apleisti, o krentantys balkonai – kasdienybe“ , – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys.


2020-02-19

2 komentarai “S. Gentvilas: „Po daugiabučių valdymo reformos krentantys balkonai taptų kasdienybe “”

  1. NUO VIENO MILIJONO DAUGIABUČIO NAMO RENOVACIJOS KAINOS – NAMO ADMINISTRATORIAUS AR BENDRIJOS PIRMININKO KIŠENĘ PAPILDO 15% SUMA ,T.Y. 150 000,00 Eur BUTŲ SAVININKŲ SUMOKAMA DUOKLĖ. PAMASTYKITE IR PRISIMINKITE !!!

  2. TAI TIESA SIMONAI. TAČIAU DAUGIABUTIS PRIKLAUSO BUTŲ SAVININKAMS IR JŲ ASMENINIS TURTAS NEGALI BE JŲ SUTIKIMO BŪTI PERDUOTAS VALDYTI KAŽKOKIEMS PRIVATIEMS UABAMS, DAUGIABUČIŲ BENDRIJŲ PIRMININKAMS. DAUGIABUČIAI PRIVALO BŪTI ADMINISTRUOJAMI, t.y. PRIŽIŪRIMI KARTU SU NAMO ATSTOVAIS.
    Naujasis įstatymo projektas fatališkai DISKRINIMACINIS. Tačiau ir šiuo metu veikiantys teisenos aktai daugiabučių administravimo klausimu yra taip pat diskriminaciniai. Manau, kad nei vienoje pasaulio šalyje nėra tokio absurdo, kuris yra mūsų Lietuvoje, kai daugiabučių butų savininkai prievartos būdu privalo administratoriams mokėti už visas suteiktas paslaugas be teisės žinoti už ką ir kokius darbus, be teisės gauti atliktų darbų pagrindžiančius dokumentus. Prievartos būdu kaupti savo asmenines lėšas kažkokio privataus uabo vardu atidarytoje sąskaitoje. O GAL P. SIMONAI MES ESAME UŽ AKIŲ PRIPAŽINTI NEVEIKSNIAIS? ATSAKYKITE, KOKS YRA LIETUVOS PILIEČIO STATUSAS IR KOKIOS MŪSŲ TEISĖS NUMATYTOS LR KONSTITUCIJOJE? ARTĖJA RINKIMAI !!! PAMĄSTYKITE!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt