P0

Švietimas

Moksleiviai – už ekologiškesnį rytojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-21


„Turime būti dėkingi jaunajai kartai, kuri sumaniai ir ryžtingai, rodydama asmeninį pavyzdį, atkreipia visų mūsų dėmesį į klimato kaitos problemas. Kiekviena mokykla, kiekvienas moksleivis yra gyvas pavyzdys savo tėvams, savo seneliams, kad pasaulis nebeturi prabangos laukti kol nebeliks kelio atgal, o privalo imtis pokyčių jau dabar“,  – sako klaipėdietis Seimo narys, programos „Ž. E. M. E.“ globėjas Simonas Gentvilas.

Ir Klaipėdoje vyksta “Fridays for future” renginiai. Skaityojo nuotr.

Pranešama, jog 2019 metų rudenį startavusi Lietuvos moksleivių sąjungos programa „Ž. E. M. E.“ sėkmingai veikia jau pusę metų. Per šį laikotarpį buvo suorganizuoti 26 programos renginiai, „Ž. E. M. E.“ ambasadoriai aktyviai veikia net 38 Lietuvos savivaldybėse. Pagrindinis programos tikslas – skatinti ekologinius pokyčius Lietuvos mokyklose, darant jas draugiškesnes aplinkai.

Pasak „Ž. E. M. E.“ koordinatorės Ievos Rinkevičiūtės, iš pradžių norėta, kad bent keliose Lietuvos mokyklose įvyktų pokyčių, tačiau realybė pranoko lūkesčius: šiandien daugelyje iš beveik 200 mokyklų toks ekologinis pokytis jau matomas.

Švietimo vidus

Penktadienį Valstybės pažinimo centre įvyks „Ž. E. M. E.“ ambasadorių renginys, kurio metu ambasadoriai klausys įvairaus pobūdžio paskaitų, susijusių su aplinkosauga, bei darbo grupėse dalinsis patirtimi, įgyvendintais darbais savo mokykloje. Ekologijos, tvaraus gyvenimo bei aplinkosaugos temomis moksleiviai taip pat diskutuos su šios programos globėju, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininku S. Gentvilu, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, tinklaraštininke, ekologiško gyvenimo entuziastė Ieva Vilke ir kitais kviestiniais svečiais.

Lietuvos moksleivių sąjungos metinė programa „Ž. E. M. E.“ ir toliau yra pasiryžusi tęsti savo veiklą, kviesdama moksleivius daryti gera dėl savo aplinkos bei populiarinti ekologiško ir tvaraus gyvenimo idėjas mokyklų bendruomenėse.


  2020-02-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt