P0

Regionas

Gargždų parke tęsiami tvarkymo darbai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-26


Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad Gargždų parke pašalinus pavojų keliančius medžius darbai tęsiami toliau. Jau įvertinti tankiai suaugę medynai, kurių retinimą rekomendavo parko medžių būklę įvertinęs nepriklausomas ekspertas.

Anot savivaldybės, norint atgaivinti čia augančius medžius būtina, jog jie turėtų erdvės ir negožtų vienas kito. Pagal ekspertų pateiktas rekomendacijas bus šalinami 143 medžiai. Daugumos jų kamieno storis nesiekia nė 30 centimetrų ir, pasak specialistų, jie jau pralaimėjo kovą prieš kitus medžius.

Savivaldybės iniciatyva papildomas Gargždų parko medžių būklės vertinimas buvo atliktas prieš kiek daugiau nei dvi savaites. Išsami ataskaita buvo pateikta ir visuomenei, o nepriklausomos ekspertės, kurią rekomenduoja ir Aplinkos ministerija, Linos Straigytės atliktą medžių ekspertizę analizavo bei su pateiktu įvertinimu sutiko ir dendrologai Arvydas Rutkauskas, Artūras Poškus, želdinių ekspertė Rita Nekrošienė bei arboristas Renaldas Žilinskas.

Ataskaitoje ekspertė nurodė, kad parke – 48 itin blogos būklės medžiai: jie tuščiaviduriai bei kelia pavojų. Buvo pabrėžta, jog šalinti juos reikia kuo greičiau, nes medžiai auga prie pėsčiųjų takų, gyvenamųjų namų. Remdamasi ataskaita, Savivaldybė praėjusią savaitę išdavė leidimą šalinti 42 medžius. 6 medžius nuspręsta palikti, nes jie yra atokiau nuo žmonių lankomų vietų. Teigiama, kad šie medžiai iš Savivaldybės sulauks papildomo dėmesio – bus sutvirtinti ir puoselėjami.

Tuo pačiu ekspertė ataskaitoje pažymėjo, kad parke būtina retinti tankiai suaugusius medynus. Šią savaitę atsakingi specialistai pagal pateiktas ekspertų rekomendacijas, remdamiesi galiojančia metodika, atrinko ir sužymėjo retinamus medžius.

Pirmajame medyne, esančiame viršutinėje parko terasoje, nuspręsta pašalinti tik 6 tuopas, esančias šalia tako, o retinimų kol kas neatlikti. Per praėjusią savaitę vykusį susitikimą su visuomene buvo iškelta idėja palikti čia augančias trešnes, kaukazines slyvas, šeivamedžius ir taip sukurti naują vaismedžių erdvę. Todėl sprendimai dėl šio medyno retinimo bus priimti tik su visuomene suderinus sprendimus dėl antrojo parko tvarkymo etapo.

Antrajame ir trečiajame medynuose, kurie auga netoli vaikų žaidimo aikštelės, einant link amfiteatro, atrinkta šalinti 43 medžius: 24 liepas, 13 nedidelių ąžuoliukų, kurių kamienų storis svyruoja nuo 12 iki 18 centimetrų, taip pat 4 klevus, 1 eglę ir 1 skroblą.

Ketvirtajame medyne, esančiame šlaite prie laiptų, vedančių į Minijos slėnį, vyks bus kertama 20 medžių – liepų ir 4 klevai. Jie tankiai suaugę, jauni, o kamienų storis nesiekia nė dvidešimties centimetrų.

Centrinėje parko dalyje, netoli esančio tualeto, bus kertamos 17 tuopų. Dar 56 medžiai bus pašalinti aplink stadioną ir čia augančią tvorą. Šioje vietoje, pasak ekspertų, augantys medžiai yra neperspektyvūs, o tuopos, kaip pabrėžiama, peraugusios, stambios ir pavojingos. Bus pašalinti 48 klevai, kurių tik 10 kamienų storis yra kiek daugiau nei 30 centimetrų, taip pat 2 gluosniai, 2 ievos, 2 liepos, 3 slyvos.

Artimiausiu metu Savivaldybė atrinks antrojo etapo darbų projekto rengėjus. Tuomet bendruomenę žadama kviestis diskutuoti dėl parko infrastruktūros ir tolesnio parko tvarkymo darbų.


  2020-02-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt