P0

Koronavirusas

Vinsas Janušonis: „Padidintos rizikos padaliniai aprūpinti apsaugos priemonėmis” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-20


Reaguodamas į Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Dainiaus Burdulio kreipimąsi į miesto Tarybos narius dėl apsaugos priemonių, savo versiją raštu politikams išdėstė ir šios gydymo įstaigos vadovas Vinsas Janušonis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jis informavo, kad ligoninėje yra sudarytos saugios sąlygos tiek dirbantiesiems su įtariamaisiais bei sergančiais COVID-19 liga, tiek ir kitiems medikams. Pastarieji, anot vyr. gydytojo, priemonės aprūpinami remiantis jo įsakymu dėl darbo organizavimo ligoninėje karantino laikotarpiu ir higienos normos HN47-1:2012 reikalavimais.

„Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad darbuotojai nedirbantys su įtariamais ar sergančiais COVID-19, dirba įprastomis sąlygomis vadovaujantis minėta higienos norma. Padidintos rizikos padalinių darbuotojai – priėmimo-skubios pagalbos, reanimacijos intensyvios terapijos skyrių, operacinės, gimdymo, radiologijos skyrių, ambulatorinio konsultacinio skyriaus, radioterapijos skyriaus yra aprūpinti individualiomis apsaugos priemonėmis”, – rašo V. Janušonis.

Jis taip pat akcentuoja, kad minėtosios profesinės sąjungos nariais yra devyni ligoninės darbuotojai įskaitant pirmininką, medicinos fiziką D. Burdulį. Nei vienas iš devynių profsąjungos narių, anot vyr. gydytojo, nedirba su įtariamais ar sergančiais COVID-19. „Sodros” pateikiamais duomenimis, KUL sausį dirbo 1523 žmonės.

V. Janušonis taip pat informavo, kad dalyvaujant visuotinio darbuotojų susirinkimo išrinktiems atstovams jo įsakymu buvo sudaryta komisija darbo sąlygoms patikrinti. Telefonu buvo apklausti penkis minėtos profsąjungos nariai, kurie teigė, kad esminių pastabų dėl darbuotojų apsaugos priemonių neturi.

„Komisija nustatė, kad darbuotojai radioterapijos skyriuje, kur dirba ir rašto autorius D. Burdulis, laikosi Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų rekomendacijų bei sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną tvarkos aprašo reikalavimų”, – rašo KUL vadovas.

Anot jo, įvertinant turimas darbuotojų apsaugos priemonių atsargas jų pakaktų iki keturiolikos dienų priklausomai nuo pacientų srautų. Šios atsargos pagal galimybes esą nuolat papildomos.


  2020-03-20

  Vienas komentaras apie “Vinsas Janušonis: „Padidintos rizikos padaliniai aprūpinti apsaugos priemonėmis””

  1. AvatarXxx (IP: 85.232.128.51)

   Gerb. Vyriausiam reikejo dar pasakyti kad buvo apie penkesdesimt nariu sioje profsajungoje, ir kaip jie buvo kvieciami ant kilimo kad iseitu lauk jei nori dirbti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt