Vinsas Janušonis: „Padidintos rizikos padaliniai aprūpinti apsaugos priemonėmis” (1)

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-03-20

Reaguodamas į Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Dainiaus Burdulio kreipimąsi į miesto Tarybos narius dėl apsaugos priemonių, savo versiją raštu politikams išdėstė ir šios gydymo įstaigos vadovas Vinsas Janušonis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jis informavo, kad ligoninėje yra sudarytos saugios sąlygos tiek dirbantiesiems su įtariamaisiais bei sergančiais COVID-19 liga, tiek ir kitiems medikams. Pastarieji, anot vyr. gydytojo, priemonės aprūpinami remiantis jo įsakymu dėl darbo organizavimo ligoninėje karantino laikotarpiu ir higienos normos HN47-1:2012 reikalavimais.

„Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad darbuotojai nedirbantys su įtariamais ar sergančiais COVID-19, dirba įprastomis sąlygomis vadovaujantis minėta higienos norma. Padidintos rizikos padalinių darbuotojai – priėmimo-skubios pagalbos, reanimacijos intensyvios terapijos skyrių, operacinės, gimdymo, radiologijos skyrių, ambulatorinio konsultacinio skyriaus, radioterapijos skyriaus yra aprūpinti individualiomis apsaugos priemonėmis”, – rašo V. Janušonis.

Jis taip pat akcentuoja, kad minėtosios profesinės sąjungos nariais yra devyni ligoninės darbuotojai įskaitant pirmininką, medicinos fiziką D. Burdulį. Nei vienas iš devynių profsąjungos narių, anot vyr. gydytojo, nedirba su įtariamais ar sergančiais COVID-19. „Sodros” pateikiamais duomenimis, KUL sausį dirbo 1523 žmonės.

V. Janušonis taip pat informavo, kad dalyvaujant visuotinio darbuotojų susirinkimo išrinktiems atstovams jo įsakymu buvo sudaryta komisija darbo sąlygoms patikrinti. Telefonu buvo apklausti penkis minėtos profsąjungos nariai, kurie teigė, kad esminių pastabų dėl darbuotojų apsaugos priemonių neturi.

„Komisija nustatė, kad darbuotojai radioterapijos skyriuje, kur dirba ir rašto autorius D. Burdulis, laikosi Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų rekomendacijų bei sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną tvarkos aprašo reikalavimų”, – rašo KUL vadovas.

Anot jo, įvertinant turimas darbuotojų apsaugos priemonių atsargas jų pakaktų iki keturiolikos dienų priklausomai nuo pacientų srautų. Šios atsargos pagal galimybes esą nuolat papildomos.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Vinsas Janušonis: „Padidintos rizikos padaliniai aprūpinti apsaugos priemonėmis”” komentarų : 1

  1. Xxx parašė:

    Gerb. Vyriausiam reikejo dar pasakyti kad buvo apie penkesdesimt nariu sioje profsajungoje, ir kaip jie buvo kvieciami ant kilimo kad iseitu lauk jei nori dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Klaipėdoje - trečia para be susirgimų koronavirusu

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad sekmadienį šalyje fiksuoti tik 7 susirgimai COVID-19 (du žmonės, kaip ir šeštadienienį, užsikrėtė antrą kartą). ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėdoje - trys nauji COVID-19 atvejai

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad trečiadienį šalyje fiksuoti 48 susirgimai COVID-19 (11 žmonių užsikrėtė antrą, vienas – trečią kartą). Klaipėdoje ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje - susirgimų COVID-19 šuolis

Pirmadienį Lietuvoje užfiksuotas jau senokai matytas susirgimų COVID-19 skaičius. Anot Valstybės duomenų agentūros, susirgo 68 žmonės (12 – antrą, du ...
2024-07-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This