P0

Nuomonės

Miesto pinigai ir valdymas (9)

Linas Poška
2020-03-21


Nina Puteikienė kaip visada aktyvi ir turi pasiūlymų ir pageidavimų.

Kai kuriems pritarčiau, kai kuriuos detalizuočiau, o kai kuriems drįsčiau nepritarti.

Planuotas biudžetas surinktas nebus, o išlaidos tikrai viršys planines, todėl labai svarbu nukarpyti nebūtinas išlaidas. Kad turėtume lėšų išlaidoms būtinoms. Martyno Vainoriaus nuotr.
Svarbu, kad biudžetą peržiūrėtų protingai

Turbūt vienintelė Nina dar netiki, kad miesto pinigų leidimas bus peržiūrėtas, jeigu to primygtinai reikalauja. Peržiūrės biudžetą neišvengiamai! Neabejoju, kad jau dabar daromos neplaninės išlaidos. Tačiau svarbu, kad tai būtų daroma sistemiškai, be isterijos, racionaliai ir savalaikiai.

Planuotas biudžetas surinktas nebus, o išlaidos tikrai viršys planines, todėl labai svarbu nukarpyti nebūtinas išlaidas. Kad turėtume lėšų išlaidoms būtinoms.

Karpyti lėšas reikia visose srityse ir, galbūt, visose pridėti. Kitaip tariant, perstruktūrinti pajamas ir išlaidas. Tarkim, svarstant ką išbraukti sveikatos srityje, panašu, kad galima peržiūrėti Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro finansavimą, ten atlyginimus gauna 96 žmonės.

Kam reikalingas toks skėtis, kuris puikiai veikia kai nelyja – ir neišsiskleidžia prapliupus liūčiai?

Peržiūrint kultūros biudžetą (panašu, ten karpymo bus daugiausia), reikėtų skubiai rasti ir papildomų pinigų tokiai kultūrai, kuri dabar saugiu būdu kelia mums dvasią ir telkia bendruomenę.

Sąmoningai pasirinkau tokius paradoksalų šiandien (atimti iš „sveikatos“ ir pridėti „kultūrai“) samprotavimą, kad pabrėžčiau mintį: peržiūrint biudžetą pati prasčiausia idėja būtų pinigus blaškyti pagal pirmąjį neramios sielos judesį „iš visur atimam ir atiduodam sveikatai“.

Politikų darbas dabar – reikalingas

Manau, kad gerb. Puteikienės pasiūlymas virtualioje erdvėje rengti miesto Tarybos posėdžius turi prasmę. Jie – tokie pat klaipėdiečiai kaip ir mes. Matydami vienas kitą ekrane, Tarybos nariai apsiramintų, įsitikinę, kad dar gyvi. Po to jau savo aplinkoje apramintų ir kitus.

Greta to, jie turėtų komitetuose rasti, iš kur paimti pinigų, ir jau Tarybos posėdyje tuos pinigus perskirstyti Ekstremalių situacijų štabui.

Tarybos komitetų posėdžių virtualus darbas turi konkrečią biudžetinę prasmę. Tai, ką viršuje išdėsčiau – karpymai ir pridėjimai – reikalingi jau dabar. Tarkime, švietimo komitetas galėtų apsvarstyti, ar tikslinga įpareigoti direktorius nutraukti (jeigu tai dar nėra padaryta) uždarytų jų ugdymo įstaigų šildymą. Nedaug sutaupytume, bet vis šis tas. Kultūros komitetas galėtų raportuoti, kiek dar yra neišleistų Europiados lėšų. Visi komitetai dabar turėtų prasmingos veiklos.

Svarbu, kad darbas būtų pasidalintas teisingai: ekstremalai pinigus leidžia, komitetai juos randa rausdamiesi biudžeto eilutėse, Taryba aprobuoja. Na, suprantama, dar ir kontroliuoja, kaip tie ekstremalai išleidžia. O meras juos visus telkia įmanomai sklandžiam tokiu būdu pasidalintam darbui. Ir informuoja mus.

Nors matome, kad ne visi taip galvoja. Gerbiamoji Nina (kartu su Sauliumi Budinu), siūlydama kovoje su koronavirusu panaikinti parkavimo rinkliavą, čia elgiasi kaip tik priešingai – siūlo išvis atimti iš biudžeto tuos pinigus. Negi, gerbiamieji politikai, jūs jau kažkokiu būdu rezervavote sau ir artimiesiems personalinius dirbtinio kvėpavimo aparatus kartu su personalu, kad taip drąsiai tai siūlote?


  2020-03-21

  9 komentarai “Miesto pinigai ir valdymas”

  1. AvatarNoriui (IP: 83.176.233.197)

   Noriui – koks skirtumas kas ką vedęs? Nemaniau, kad dar yra tokių, atsiprašant, primityvių ir bukų žmonių, kuriems tautybė yra svarbu. Bet pamiršau – čia juk klaipėda, kuri gal dar praeitame tūkstantmetyje įstrigusi

  2. AvatarNoris (IP: 78.58.143.118)

   Kai tik koks tikras patriotas,tai ir rusė vedęs.Puteikis Nina,Juozaitis iš Karaliaučiaus bobele,Kirkilas ruse,Paksas ir Nausėda lenkes,Lubys buvo ruse,viens tikras lietuvis į Rusiją išvažiavo pas zmona-Murza.Kiek dar jų ten valdžioje tikrų lietuvių,kitatautes vedusiu?

  3. AvatarKlausimui (IP: 86.100.16.151)

   Tai ir būk savo kaime, o aš mieste gyvenu, negi dabar turiu į tavo kaimą duonos važiuoti?

   • AvatarDuonelė (IP: 78.61.50.37)

    Verkia duonelė tinginio, kuris nejudina užpakalio iki parduotuvės, valgoma. Ar Klaipėdoje tik centre, kur mokamas stovėjimas, duonos beliko?

  4. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Linai, kažkada skaitydavai ir filosofines knygas. Tik todėl klausiu: ar kontrolieriai turi ieškoti automobilių, pastatytų ne vietoje, ar pristatyti vaistus ir maisto produktus rizikos grupės žmonėms? Kuo mažiau susirgs rizikos grupės žmonių, tuo daugiau bus laisvų ventiliavimo aparatų. Tiesa, gal per daug Makiavelio prisiskaitei? Bet kokiu atveju – ačiū už palaikymą dėl nuotolinių posėdžių. Aš būsiu nuosekli: nei džiazo festivalio, nei Laivų parašo, nei 1mln Jaunimo metų viešiesiems ryšiams, nei granito Danės parke nereikia. Viską viską turime mesti į oriesakinę liniją – į mediciną!

  5. AvatarNe auto (IP: 78.61.50.37)

   Gudrutis komentatorius. Buvusi savivaldybės direktoriaus darbovietė tik administruoja rinkliavą, lėšos keliauja į miesto biudžetą.

   • AvatarNikulinas (IP: 86.100.16.151)

    Nejaugi taip jau viskas ir eina į biudžetą, nekabink makaronų… Kitą vertus, kas svarbiau: žmonės ar biudžetas? Kas pildys biudžetą, kai žmonės važinėdami viešu transportu skleis virusą, sirgs, nedirbs, stos verslas? Ar pakaks tada tam biudžetui iš tokios rinkliavos, juolab kai neliks kam ir tų automobilių statyti?

   • AvatarKlausimas (IP: 78.61.50.37)

    O ko dabar į tą miestą trenktis su automobiliu? Sėdėk namie. Tie kas dirba, vis tiek turi leidimus išsipirkę.

  6. AvatarAuto (IP: 86.100.16.151)

   Gudrutis autorius. Visa ši rašliava skirta tik vienam dalykui – būtinai išsaugoti rinkliavą už automobilių statymą. Nuo kultūros, švietimo galima atimti, tik ne nuo transporto prižiūrėtojų, t.y. buvusios savivaldybės direktoriaus darbovietės.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt