P0

Konsultacijos

Padvigubėjo el. priemonėmis pasirašomų dokumentų skaičius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-23


Skelbiama, jog praėjusią, pirmąją savaitę, kai šalis gyveno paskelbus karantiną, el. priemonėmis pasirašomų dokumentų padaugėjo daugiau kaip 2 kartus. Taip pat augo ir fizinių, ir juridinių asmenų skaičius, kurie naudojo el. autentifikavimo patvirtinimo priemones jungtis prie savo banko ir kitų įstaigų paskyrų ar nuotoliniu būdu atnaujino el. autentifikavimo įrankius.

Lietuvoje populiariausia asmens autentifikavimo internete priemonė yra „Smart-ID“– ją naudoja daugiau kaip 1,2 mln. šalies gyventojų. Su ja nemokamai galima jungtis ne tik prie savo paskyrų bankų ir kitų įmonių bei organizacijų portaluose, bet ir pasirašyti dokumentus, kurie prilygsta pasirašytiems ranka. Pastarąja funkcija karantino metu gerokai dažniau naudojasi įmonių atstovai.

„Su nemokama programėle „Smart-ID“ Lietuvos ir kitų Baltijos šalių – Latvijos ir Estijos– gyventojai praėjusią savaitę kiekvieną dieną vidutiniškai atlikdavo po 2 mln. operacijų. Tradiciškai dažniausiai ji buvo naudojama jungiantis prie savo asmeninių banko ir kitų finansinių institucijų el. paskyrų, o taip pat bendrovių portalų, kurios teikia įvairias paslaugas, pvz., elektros, dujų tiekėjų tinklapių“,– pranešime cituojamas „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas.

El. pasirašymo ir asmens autentifikavimo technologijų bendrovė „Dokobit“ karantino metu taip pat skatina gyventojus laikytis visuotinių rekomendacijų ir nesilankyti viešose vietose, vengti bet kokio fizinio kontakto ir verslo dokumentus, esant poreikiui, nemokamai pasirašyti nuotoliniu būdu naudojantis el. priemonėmis.

V. Kamarevcevas taip pat primena, kad vasarį pradėta naudoti novatoriška technologija–automatinis biometrinis asmens tapatybės patvirtinimas, su kuriuo nuotoliniu būdu, neinant į bankų skyrius, galima susikurti naują „Smart-ID“ paskyrą, kai pakeičiamas išmanusis įrenginys, baigiantis ar pasibaigus paskyros galiojimui, atnaujinti „Smart-ID Basic“ paskyrą į kvalifikuotą „Smart-ID“, su kuria galima ne tik jungtis prie savo banko paskyros, bet naudotis visomis el. paslaugomis.

„Dėl saugumo reikalavimų vartotojo „Smart-ID“ paskyra galioja trejus metus, o po to ją privaloma atnaujinti. Todėl nuo vasario kas mėnesį apie 15–18 tūkst. „Smart-ID“ paskyrų turėtojų Lietuvoje, kurie šį sprendimą įsidiegė prieš trejus metus, gali jį patogiai per kelias minutes nuotoliniu būdu atnaujinti pasinaudodami automatiniu biometriniu tapatybės nustatymu ir sekdami nurodymus savo programėlėje mobiliajame įrenginyje. Per pirmąjį mėnesį nauju funkcionalumu jau pasinaudojo daugiau kaip 20 tūkst. programėlės naudotojų“,– teigia V Kamarevcevas.

                                                                                                                                                                                 Parengta pagal UAB RINKOM pranešimą


2020-03-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt