Koronavirusas suėdė ir Laivų paradą, ir Džiazo festivalį (3)

Koronavirusas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2020-03-23

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmadienį informavo, kad visi suplanuoti masiniai renginiai iki liepos mėnesio uostamiestyje neturėtų vykti.

Į šį laikotarpį patenka ir Laivų paradas, ir Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Perkels į rudenį

„Pratęstas sutarčių dėl visų sporto, kultūros ir kitų renginių įgyvendinimo, vykdymo Klaipėdoje bent jau iki liepos mėnesio. Todėl tikėtina, kad suplanuoti renginiai turės būti arba atšaukti, arba perkelti.  Čia mes kalbame kol kas iki liepos mėnesio. Tačiau bent jau šiandieną galime drąsiai sakyti, kad praktiškai bent jau balandis ir gegužė tikrai bus tie mėnesiai, kuriai jokie masiniai renginiai lauke ar viduje neturtų vykti. <…> Kitos išeities nėra, tą turime daryti. <…> Didelis rūpestis, nėra ko vynioti į vatą, yra ir dėl Europeados, tačiau šiai dienai kol kas neturiu jokios informacijos, kad organizatoriai šiai dienai jokių indikacijų apie kokius nors atšaukimus nekalba, bet situaciją turime įvertinti ir laikyti ranką ant pulso, ką ir darome”, – sakė meras.

Klaipėdos džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, dabar yra priimtas sprendimas festivalį rengti rugsėjo 3-5 dienomis.

Laivų parado organizatorių – VšĮ „Klaipėdos šventės” – kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė sakė, jog svarstoma Laivų paradą surengti rudenį, kaip sezono uždarymo šventę.

Tikisi karių pagalbos

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė spaudos konferencijos metu informavo, kad šiuo metu mieste saviizoliacijai yra skirtos 533 lovos, dabar naudojamos 18.

Meras savo ruožtu pranešė, kad bus sudarytos galimybės su galimais užkrato šaltiniais dirbantiems medikams pagyventi atskirai nuo šeimų.

„Vietų skaičių planuojame plėsti. Ruošiame tiek naujas papildomas patalpas, tiek transportą. Bet mes tikimės, kad ypatingai keltais atplaukiančiais keleiviais turėtų pasirūpinti visos savivaldybės. Jei reikės izoliuoti kelis keltus po kelis šimtus žmonių, mūsų resursai greitai išseks. Manome, kad priežiūrai kariai turės tikrai būtų pasitelkti. Tikrai reikės jėgos kai kuriems sukontroliuoti”, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Anot mero, per parą policija dabar sulaukia apie 30-40 pranešimų apie galimą karantino nesilaikymo, bet policija kol kas gali tik įspėti dėl tokių atvejų.

Gydytojai užsikrėtė ne nuo pacientų

V. Grubliauskas teigė sulaukęs Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vadovo Rimvydo Juodviršio patikinimo, kad tikrovės neatitinka viešai paskleista informacija apie situaciją uostamiesčio greitosios pagalbos stotyje, bet esą savivaldybė dar atliks analizę.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad dėl koronavirusu susirgusios Akių ligų skyriaus gydytojos šiuo metu iš viso izoliuoti 25 žmonės. Taip pat sutarta, kad Respublikinė Klaipėdos ligoninė pasirūpins ekstriniais akių ligų atvejais.

Jis taip pat akcentavo, kad nė vienas įstaigos gydytojas neužsikrėtė nuo pacientų ir jokio pavojaus iš Akių ligų skyriaus išplisto koronavirusai esą nėra.

„Viduje medikai pakankamai saugūs, naudojamos tos apsaugos priemonės ir net daugiau nei reikalauja tvarkos. <…> Dar savaitė ir galbūt jau turėsime apsaugos priemonių daugiau nei mėnesiui. <…> Mes labai rūpinamės savo medikais, ir jų apsauga, ir patikrinimais. Šią savaitę esame numatę patikrinti visus medikus, kurie dirba su infekuotaisiais”, – sakė V. Janušonis.

Jis taip pat patikino, kad panaudos pagrindais bus sukurta papildoma galimybė per mėnesį ištirti iki 10 000 pacientų. Apie tokius planus sekmadienio vakarą minėjo ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius Vytautas Zimnickas.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu KUL gydoma 20 pacientų, užsikrėtusių Covid-19, septyni gydosi namie, dar 20 laukia tyrimų rezuktatų.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Koronavirusas suėdė ir Laivų paradą, ir Džiazo festivalį”: 3

 1. Olegas parašė:

  Tai džiazo ir taip nebūtu buvę. Juk mero žmona jau atskirai gyvena ir uliavoja

 2. Anonimas parašė:

  tikiuosi ir juros sventes nebus!

  • Giuseppe Massaiu parašė:

   Sarebbe un dispiacere non poter celebrare la Europeade di Klaipeda, incontro di tradizione, cultura,
   amicizia e „Fratellanza dei Popoli” con musiche, canti e balli. io mi auguro che tutto andrà bene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Savaitgalis Klaipėdoje - be susirgimų koronavirusu

Lietuvoje sekmadienį buvo patvirtintas vos vienas pirminis susirgimas COVID-19, tad per visą savaitgalį iš viso susirgo tik keturi žmonės, skelbia ...
2024-06-24
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šeštadienis Klaipėdoje - be naujų COVID-19 atvejų

Šeštadienį Lietuvoje COVID-19 susirgo trys žmonės (vienas iš jų – jau antrą kartą), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdiečių tarp jų ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19: tarp nulinius rodiklius turinčių savivaldybių nebėra Vakarų Lietuvos

Valstybės duomenų agentūra pranešė, kad penktadienį šalyje buvo patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (penki žmonės užsikrėtė antrą kartą). Du pirminiai ...
2024-06-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This