P0

Sportas, Svarbu

Vyšniauskų likimas dar nenulemtas (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-03-23


Dėl disponavimo dopingui priskiriamomis medžiagomis ir jų platinimo pirmos instancijos teismo šį sausį nuteistas sunkiosios atletikos treneris Bronislavas Vyšniauskas pateikė skundą Klaipėdos apygardos teismui. Tačiau bylos nagrinėjimas dėl šalyje paskelbto karantino buvo atidėtas.

Jei karantinas ar kokie kiti veiksniai nepakiš kojos, iki teismo proceso pradžios turėtų tapti aišku, ar B. Vyšniauskas ir jo sūnus Ramūnas gali dirbti treneriais  „Viesulo” sporto centre.

Ramūnas Vyšniauskas ir Bronislavas Vyšniauskas. Martyno Vainoriaus nuotr.
Skundžia ir nuteistieji, ir prokuratūra

Sausį Klaipėdos apylinkės teismo teisėjas Eugenijus Antanauskas paskelbė nuosprendį Vyšniauskų ir galimo seksualinio priekabiavimo skandalu pagarsėjusio dviračių trenerio panevėžiečio Antano Jakimavičiaus baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo Dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis tam tikromis dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti.

Prokuratūra B. Vyšniauską kaltino tuo, kad savo bei giminaičių gyvenamojoje vietoje ir sporto klubo patalpose neteisėtai laikė anabolinių ir androgeninių steroidų grupei priklausančias medžiagas, skirtas raumenų masei didinti bei jėgai auginti, turėdamas tikslą jas platinti. Per kratas B. Vyšniausko namuose ir sporto klubo patalpose buvo rasti dideli šių draudžiamų medžiagų kiekiai: daugiau nei 20 flakonų, apie 40 pakuočių, daugiau nei 80 ampulių ir daugiau nei 1000 tablečių, tarp kurių buvo ir psichotropinių. Dalis kaltinimų buvo neįrodyta.

Byloje nustatyta, kad B. Vyšniauskas neteisėtai gabeno daugiau kaip tūkstantį vienetų įvairių tablečių, kapsulių, gelių ir kt., kurios priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, ir turėdamas tikslą jas platinti neteisėtai laikė bute, kol kratos metu jas surado ir paėmė policijos pareigūnai.

Jam teismas skyrė 5000 Eur baudą. Įskaičius sulaikymą, bauda sumažinta šimtu euru.

R. Vyšniauskui buvo pateikti kaltinimai dėl neteisėto psichotropinių medžiagų – šešių tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar platinti. Jis buvo išteisintas.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris A. Jakimavičius kaltinamas dopingo laikymu, turint tikslą jį platinti ir draudžiamų medžiagų gabenimu. Dalis kaltinimų jam tai pat buvo atmesta. Nustatyta, kad jis neteisėtai laikė ir gabeno, turėdamas tikslą platinti vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, bei 48 ampules, kurios patenka į dopingo medžiagų sąrašą.

Už įrodytus nusikaltimus jam irgi skirta 5000 eurų baudą, taip pat dėl sulaikymo sumažinant ją šimtu eurų.

Teise apskųsti tokį nuosprendį Klaipėdos apygardos teismui pasinaudojo B. Vyšniauskas, A. Jakimavičius, ir prokuratūra. Pastaroji prašo griežtesnių bausmių B. Vyšniauskui ir A. Jakimavičiui, o R. Vyšniausko išteisinimo neskundžia.

Byla Klaipėdos apygardos teisme turėjo būti pradėta nagrinėti praėjusį ketvirtadienį, bet dėl šalyje įvesto karantino kolegija, kurią sudaro teisėjai Regina Bertašienė, Savinijus Katauskas ir Kristina Baškienė, posėdį atidėjo iki gegužės pradžios.

Sudarė komisiją

Vasario pabaigoje Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitetas vienbalsiai nutarė kreiptis į Savivaldybės administraciją, kad ši sudarytų darbo grupę, kuri pateiktų atsakymą, kaip turi būti elgiamasi su Klaipėdos miesto sporto centre „Viesulas” dirbančiais Lietuvos antidopingo agentūros suspenduotais B. ir R. Vyšniauskais.

Šią iniciatyvą iškėlęs liberalas Edmundas Kvederis teigė, jog sulaukė nerimastingų užklausų iš miesto sporto bendruomenės atstovų, ar tokia situacija negali užtraukti sankcijų ir niekuo dėtiems sportininkams.

Savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė teigė, jog kaip tik šiomis dienomis atidavė įsakymo projektą dėl tokios darbo grupės sudarymo savivaldybės administracijos direktoriui pasirašyti.

Pasak R. Rumšienės, darbo grupė savo išvadas turėtų pateikti iki balandžio pabaigos.


2020-03-23

Vienas komentaras apie “Vyšniauskų likimas dar nenulemtas”

  1. Tai vis tik nuvarysite šią sporto šaką į užribį, Gaila! Tik nesuprantu ką ta komisija tirs kai dar vyksta teismai ir viskas yra proceso stadijoje. Kur skubama?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt