P0

Kriminalai ir nelaimės

Buvusiam vyriausiajam architektui konfiskuos ir pinigus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-31


Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo iš iš dalies patenkino prokuroro apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gruodžio nuosprendžio, kuriuo kaltais už korupcinio pobūdžio nusikaltimus pripažinti buvęs Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Tomas Bagočius ir jam padėjusi matininkė Violeta Gutauskienė.

Pirmos instancijos teismo nuosprendžiu, už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą T. Bagočiui buvo skirta 19 800 Eur bauda, o V. Gutauskienei už piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą – 12 100 Eur bauda.

Lietuvos apeliacinis teismas, iš dalies tenkinęs prokuroro apeliacinį skundą, priėmė sprendimą konfiskuoti iš buvusio Skuodo rajono vyriausiojo architekto kaip kyšį gautus 6 500 Eur valstybės nuosavybėn.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, duomenimis, Skuodo vyriausiasis architektas sistemingai, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai susitardavo su užsakovais, kad už piniginį atlygį jis parengs statybos projektą. Vykdydamas susitarimus, vyriausiasis architektas, norėdamas nuslėpti projektų autorystę, statybos projektuose nurodydavo iš anksto su bendrininke sutartą, tikrovės neatitinkančią informaciją, esą šių projekto autorė ir projekto vadovė yra V. Gutauskienė. Tokiu būdu dalis projektų dokumentų buvo suklastojama. Vėliau vyriausiasis architektas paties parengtiems projektams pritardavo ir išduodavo statybos leidimus suprojektuotiems pastatams statyti.

Nuosprendis įsiteisėjo, jis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.


2020-03-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt