P0 mobilus

Koronavirusas, Svarbu

Pasikeitė reagentai – „pasveiko” nuo COVID-19? (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-05


Vėlų sekmadienio vakarą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) pradėjo veikti naujasis tyrimų aparatas, kuriuo bus galima daryti iki 1000 tyrimų per dieną.

„Bet kiek jų bus daroma realybėje – klausimas reagentų ir terpių „tiekėjams” iš sostinės”, – savo „Facebook” paskyroje rašo meras.

Matyno Vainoriaus nuotr.

Jis taip priminė šeštadieninę KUL laboratorijos uždarymo istoriją.

„Viso net D E Š I M T pirmame tyrime, kuriame korėjietiškais reagentais buvo patvirtinti, kaip teigiami, po DVIEJŲ papildomų patikrinimų kitais reagentais pripažinti NEIGIAMAIS. Išvadas darykite patys, nes pirmasis papildomas tyrimas darytas su tuo pačiu aparatu, bet jau kitu vokišku reagentu, o trečiasis – jau su naująja įranga ir šveicarišku reagentu. Tiek žinių tuo klausimu, lauksime didžiųjų ekspertų vertinimo, kur čia tas šuo pakastas… Bet kuriuo atveju – viso net DEŠIMT žmonių du kartus papildomai ištyrus pasveiko… net nesirgę ir tikrai gyvens ramiau”, – rašo meras.

Jis taip pat informavo, kad pasveiko ir namo iškeliauja jau septintasis KUL gydytas COVID-19 liga sirgęs pacientas. Apie pasveikimo atvejį pirmadienį patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Šiuo metu Lietuvoje pasveikusiais laikomi 8 žmonės.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį surengtos spaudos konferencijos metu pareiškė, kad tokie rezultatai yra nesusiję su reagentais.

„Kitų tokių atvejų aš nežinau. <…> Klaipėdoje, kai atsirado daug rezultatų patiems kilo klausimų, kilo problemų su įranga. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas informavo, kad ji bus remontuojama. <…> Laboratorijos dirba su skirtingomis sistemomis, nereikėtų to sieti su reagentais”, – teigė A. Veryga.


2020-04-05

9 komentarai “Pasikeitė reagentai – „pasveiko” nuo COVID-19?”

  1. Klaipėdos savivaldybės valdomose ligoninėse blogiausia padėtis kaip ir visame mieste. Bet męs patys renkame tokią valdžią…

  2. Mielas Merė žiūrėkit kokia vyksta betvarkė ligoninėje ne gydo žmonių apart covid 19 nėra kitų ligų. Žmonės serga ne tik šituo virusų o daktarai tik covid 19 žino gėda ir baisu kas darosi ligoninese

    • Mieloji, gydo visus. Nekas nieko ne skirsto. Tik praneša kiek serga kovit, čia statistika. O ligoniai kaip buvo gydomi, taip ir yra. Niekas nesikeičia. 😊 Nėra žmonės paliekami mirtį, be baimės! 😀

  3. Koki 1000 jei 04.03 tyrimu rezultatu dar nezinom. Laukiam….. o šiandien jau 04.06 vakaras ……

  4. Nepulsim supanikave i tuos punktus tikrintis ir serganciu nebutu.Kaip ir kiekviena pavasari gripas pasiautetu ir viskas.Ligonines pustustes,o susirge gydosi namuose,tai kas pasikeite,ogi tik tas,kad sedim namuose,nes privalom.

  5. O kaip Veryga nusiplaus savo mundura, jei neapjuodins ką nors!? O čia pasitaikė gera proga. Ir atsakys už Verygos nuodėmės KUL vyr gydytojas.

  6. Nebus reagentų, nebus ligonių. Statistika plokštės. Valio korona nugalėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt