P0

Miestas

Dėl buvusios valdininkės elgesio – tyrimas (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-08


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusios Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinės infrastruktūros poskyrio vyriausiosios specialistės Nijolės Juodienės elgesio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto bei draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimą VTEK pradėjo suabejojusi galbūt netinkamu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų taikymu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atliktame tyrime dėl N. Juodienės elgesio.

VTEK aiškinsis aplinkybes, kai N. Juodienė rengdama Klaipėdos lopšelio-darželio „Aitvarėlis“ remonto darbų pirkimo dokumentus bei vykdydama remonto darbų priežiūrą, galbūt nesilaikė aukščiau minėtųjų įstatymo nuostatų ir remonto darbų konkursą laimėjusios bendrovės atstovų galbūt prašė paslaugų, susijusių su jos privačiu interesu.

2018 m. pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai buvo pradėję ikiteisminį tyrimą dėl to, kad N. Juodienė galimai reikalavo duoti ir priėmė kyšį už tai, kad suteikė galimybę vienai bendrovei „Konsolė” laimėti remonto darbų viešąjį pirkimą ir už palankumą vykdant tuos darbus. Teigta, kad įmonės lėšomis buvo apmokėta didžioji dalis šios valstybės tarnautojos buto remonto išlaidų.

„Konsolė” su savivaldybe 2017-2019 m. buvo sudariusi tris sutartis dėl įvairių darbų atlikimo „Aitvarėlyje”. Bendra jų vertė – beveik 136 tūks. eurų.


  2020-04-08

  4 komentarai “Dėl buvusios valdininkės elgesio – tyrimas”

  1. Avatardomu (IP: 90.131.39.148)

   Sakau Klaipėdoje kur pirštu nedurk ten koks vyr inspektorius, vedėjas ir specialistas namą pasistatė ne man negaila ir pavydo nėra. Man tik įdomu kaip jie iš valstybės tarnautojų uždarbio sugeba taip apsistatyt?

  2. AvatarRokas (IP: 86.100.133.193)

   klaiku kas ten darosi, ir visiems gerai, jau pykina nuo jų

  3. AvatarJonas (IP: 85.232.128.55)

   O kaip ten dėl p. ŠAKALIENĖS? VISKAS ETIŠKA IR SKAIDRU? ETIKOS KOMISIJA KLAUSIMŲ NETURI? PONIA TOLIAU EINA PAREIGAS……….???

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt